300-400 Civarında Giriş Seviyesi Bisiklet Tavsiyesi

AnadoluFPS

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Son günlerde bisikletlere ilgi duymaya başladım. 300-400 gibi bir fiyata giriş seviyesi bir bisiklet önerisi istiyorum. Kullanacağım yer sokaklar, caddeler ama ben dağ bisikleti istiyorum. Sebebi ise oturduğum yerde yolların kötü olması. Evet pek birşey beklemiyorum bu fiyata alınacak bir bisikletten. Teşekkür ederim. İyi günler

Merhaba. O fiyat aralığında ikinci el ürünlere bakmanızı tavsiye ederim. Neden derseniz, alacağınız bisikletin donanımları çok önemlidir. Özellikle vites ve dişliler kaliteli olmalı. O fiyat aralığına alacağınız bisiklette kalitesiz donanım kullanılmışsa, bu size sürekli masraf olarak geri dönüş yaşatacaktır. Kendimden biliyorum. Yaklaşık 10 yıl önce İhlas Vertigo model bir bisiklet almıştım. Ona yaptığım tamir masraflarıyla yenisini alabileceğimi fark ettim. Bir de piyasada herkes usta olduğunu söyler, ezbere iş yapar. Özellikle vites ayarını doğru şekilde yapmasını bilene pek fazla rastlamadım. O fiyata alacağınız dağ bisikletinin kadrosu aşırı ağır olur ve sizi gereksiz yere yorar.

Merhaba. Yukarıdaki arkadaş iyi demiş. Benim bir tanıdığım da öyle giriş seviyesi bir şeyler alıyım dedi sonra ağzı çok yandı. Şimdilerde masaüstü pc toplarmış gibi kendi bisikletini topluyor. Eğer bulabilirsen ikince toplanmış bisiklet öneririm.

İkinci el ürünleri en güvenilir nerede bulabilirim? Veya sıfır iyi bir bisiklet için minimum ne kadar mebla gerekli?

İkinci el ürünleri en güvenilir nerede bulabilirim? Veya sıfır iyi bir bisiklet için minimum ne kadar mebla gerekli?
Sıfır için en az 800-1000 lira civarı bütçeniz olmalı diye düşünüyorum. Ayrıca şehir içinde dağ bisikleti kullanmak daha yorucu olur. Dağ bisikletinin özelliği zorlu koşullar için üretilmiş olmasıdır. Şehir bisikleti alırsanız kadrosu dağ bisikletine göre daha hafif olur. İkinci el bisiklette ise ürünü görerek almanızı tavsiye ediyorum. İstanbul'da bisikletçileri gezin, görüşün. Vites donanımında marka olarak Shimano dan aşağısına bakmayın. Sunrin gibi markalardan uzak durun. Bisikletçilerin olduğu forumlara bakarsanız daha iyi yanıt alabilirsiniz diye düşünüyorum. Bisikletlere ilgisi olan bir satıcıyla görüşmeniz daha iyi olur. Bizim burada iki tane tanıdığım bisikletçi var, bu işi spor olarak da yapıyorlar, gayet ilgililer. Ancak ikinci el piyasasına pek vakıf değilim maalesef. :(

Dosya Ekleri

• IMG_20150916_193214.jpg
    IMG_20150916_193214.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 1.118
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı