800 bin TL'ye kadar D segment araba önerisi

Eskiden D segment kullanıcısı olarak Opel Astra J kasan sedan almanı tavsiye ederim. C segment olmasına rağmen araç büyük ve ağır. Yaklasik 1.5 ton. 1,6 CDTI tork konvertorlu sorunsuz motorudur. Ağır hasarlisini aldım aylardır biniyorum. Tik demedi
Bendede şu an 2015 astra var aynı fikirdeyim.

valla otomobil derdiniz yoksa gidin Hyundai H100 alın sıfır kamyonet, 2500 Turbo dizel motor var ,hem nakliye atarsınız hem de ömürlük kullanırsınız benim şahsi fikrim bu yönde param olsa kesin alırım 😀

Dediğiniz araçların çoğuna baktım ama güzel bir sonuç bulamadım 1 aydır. 1 milyondan fazla para olsa W212 veya sıfır arabaya girerdik de o da yok. Passat'ların eskisinin içini kör tasarlamış gibi geliyor bana. Yeni kasa olsa süper olur direkt aldırırım da işte. Bir de dizelde hile yapacak kadar ezikti VW o zamanlar. Bu paraya da Audi, Mercedes veya BMW üçlüsüne giremem. Bizimkileri öldürsen BMW almaz ki zaten.

Latitude bu diğer iki seçeneğin arasında biraz ezik kalıyor plastik kalitesinde. Volvo düşürsek onu alırız aslında ama bakıcaz artık.

Kriterlerim:
2010-12 ve üstü yani yeni kasa araçlar.
Maksimum 150-165 bin KM.
Ortalamada 7 litrenin üstünde yakmayan.
Kaput öncelikli değişensiz, değişenli ise kazadan değil yırtık veya göçük vb. olmalı. Kapı vs.
Turbolu olmalı.

Zaten dediğim arabalardan az çok anladınız beni.
Hocam öncelikle KM'ye bu kadar takılmayın. Elimizde 2015 Fluence var 164.000'de siz ise 2010-2012 den yukarıda olsun demişsiniz eğer 2010 bir araç bulursanız km'si daha yüksek olacağı muhtemel maalesef ki. Bana kalırsa bu yazdıklarınız içerisinde hem oynanmamış hem aileye hitap eden hemde en dolusunu alabileceğiniz (İcon Prestij) ve şehir içinde 4 Lt yakan 1.5 DCI 110 BG Turbo otomatik bir Fluence olacaktır. Hem ustası var hem parçası var ve uygun daha ne istersin ki? Elinizdeki bu bütçeyle eski kasa hor görülmüş D segmenti yerine C'yi almanızı öneririm. D segmenti arabayı aldım bitti olmuyor. Onun parça masrafları allah göstermesin bir kazası durumunda direkt hurdaya atmanız kaçınılmaz bir son ne yazık ki.

Fluence aralarında en mantıklı olanı. Şanzımanı sorun çıkarmaz, anlayan ustası bol, parçası diğer marka/modellere göre ucuz. Plastik kalitesiyle eziklik arasında nasıl bir bağlantı kurdunuz? Fluence plastik de diğerleri dökme demir gibi söylemişsiniz. Babamda 2010 Grand Scenic var bende 2016 megane 4 hb var. Renault modelinde kronik bir sorun olmassa üzecek bir marka değil.

Hocam öncelikle KM'ye bu kadar takılmayın. Elimizde 2015 Fluence var 164.000'de siz ise 2010-2012 den yukarıda olsun demişsiniz eğer 2010 bir araç bulursanız km'si daha yüksek olacağı muhtemel maalesef ki. Bana kalırsa bu yazdıklarınız içerisinde hem oynanmamış hem aileye hitap eden hemde en dolusunu alabileceğiniz (İcon Prestij) ve şehir içinde 4 Lt yakan 1.5 DCI 110 BG Turbo otomatik bir Fluence olacaktır. Hem ustası var hem parçası var ve uygun daha ne istersin ki? Elinizdeki bu bütçeyle eski kasa hor görülmüş D segmenti yerine C'yi almanızı öneririm. D segmenti arabayı aldım bitti olmuyor. Onun parça masrafları allah göstermesin bir kazası durumunda direkt hurdaya atmanız kaçınılmaz bir son ne yazık ki.
Bende 2015 1.5 90'lık Touch var o bile iyi iş çıkarıyor. Dediklerinize katılıyorum. Sıfır almıştık multimedya eklentisiyle 70 bin TL'ye o zamanlar. Yakıtı iyi, 3 yıl babam kullandı şimdi ben kullanıyorum. Parça değişimini bırak aracım bakımdan bakıma servis gördü. Arkadaşın isteklerine uyan bir araç bence. İş yerime git gel 10 km yol yapıyorum her gün. 2 haftada bir pompa görüyor. İlla D segment istiyorsanız S60 bence en iyi tercihlerden birisi olacaktır.

Geri
Yukarı