800 TL 600W PSU önerisi

Atakan Kasırka

Hectopat
Selamlar akılmda bir kaç model var hem bana önerip hemde bunların içinde alınabilecek sorunsuz olanı hangisidir kaliteli olmasını istiyorum.

Uzmanı değilim ama bu üç model de Tier D olarak sınıflandırılmış. Çok iyi değiller ama idare eder diyebiliriz. O yüzden fiyatı düşük olanı almak daha mantıklı.

Gördüğüm kadarıyla hiçbirisinde OCP(over current protection-aşırı akım koruması) yok. Diğer korumalar tam.

Daha kaliteli bir model araştırmanızı öneririm. Karşınıza çıkan modelleri de şu listeden kontrol edebilirsiniz:

Tier C ve üzerini öneririm. Örneğin, bir üst mesajdaki XPG Pylon. Bütçe artırmak mümkün değilse buradaki ürünlerden ucuz olanını kullanabilirsiniz. Dilerseniz fan özellikleri ve üzerinden çıkan kablo uzunlukları gibi detaylara da bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uzmanı değilim ama bu üç model de Tier D olarak sınıflandırılmış. Çok iyi değiller ama idare eder diyebiliriz. O yüzden fiyatı düşük olanı almak daha mantıklı.

Gördüğüm kadarıyla hiçbirisinde OCP(over current protection-aşırı akım koruması) yok. Diğer korumalar tam.

Daha kaliteli bir model araştırmanızı öneririm. Karşınıza çıkan modelleri de şu listeden kontrol edebilirsiniz:

Tier C ve üzerini öneririm. Örneğin, bir üst mesajdaki XPG Pylon. Bütçe artırmak mümkün değilse buradaki ürünlerden ucuz olanını kullanabilirsiniz. Dilerseniz fan özellikleri ve üzerinden çıkan kablo uzunlukları gibi detaylara da bakabilirsiniz.

bu tier kaç peki biliyormusunuz ben anlamıyorumda

bu da var

800TL geçmesin şuan hatta 800TL'em bile yok ama ayarlarım diye düşündüm :D

İkinci elden bakarsınız bir şeyler, pek bir şey yok o bütçeye sıfır. Kurun nereye gideceği belli de sayılmaz pek.

bu da var
Bunlara ne diyorsun @Sir Benjamin itopyaya gidip almayı düşündüm biraz daha para biriktirip evga ama kaliteli bir modeli herhalde
Bunlara ne diyorsun @Sir Benjamin itopyaya gidip almayı düşündüm biraz daha para biriktirip evga ama kaliteli bir modeli herhalde
Evga 600 BR yi alma olasılığım daha yüksek onuda yorumlarsan sevinirim

EVGA 600 BR daha güzel bir modele benziyor. Tier C olarak konumlandırılmış ve ilk mesajınızdaki üç modelin detaylarını incelerken göremediğim OCP özelliği de mevcut. Böylece önerilen tüm korumalar var diyebiliriz. Fiyatı size uygunsa bence alınabilir. Tabi diğer görüşlere de bakmak lazım.

Son karadan önce inceleme ve yorumlara bakmayı unutmayın. Fanı gürültü yapıyor mu, kabloları yeterince uzun mu vb. şeklinde şikayetler olmadığına emin olmak lazım.

@Atakan Kasırka EVGA BR meh bir PSU, ikinci elden temiz bir Pylon çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı