800 TL ev stüdyosu için mikrofon önerisi

Behringer'ın SM57 klonları var, o fiyata ancak o olur ama nasıllardır hiç bilmiyorum.

Müzik kayıt ile kastettiğini aç. Vokal? Amfi? Akustik entrümanlar?

Anladım. Maono AU-A04 uygun bu işe değil öyle ise. O bir Streaming mikrofon.

Müzik kayıt dediğinize göre ses kartınız da olduğunu düşünüyorum.
Rode NT1 tavsiye ederim.
Ses kartı da alacağım hocam, fakat Rode NT1 gibi pahalı bir mikrofonu alamam hocam. Max 1000 TL bütçem var.
Behringer'ın SM57 klonları var, o fiyata ancak o olur ama nasıllardır hiç bilmiyorum.

Müzik kayıt ile kastettiğini aç. Vokal? Amfi? Akustik entrümanlar?
Vokal kayıt alacağım.
Bu arada ses kartı için farklı bir konu açmak zorunda kalacağım. Aslında tüm eksiklerimi tek konuda sormuştum ama ceza yedim. Baya detaylı yazmıştım. Mod arkadaş sağ olsun kafasına göre kırpmış, sadece "mikrofon önerisi sorumu" ekleyip bırakmış.

Ses kartı da alacağım hocam, fakat Rode NT1 gibi pahalı bir mikrofonu alamam hocam. Max 1000 TL bütçem var.

Pahalı değil esasen başlangıç seviyesi bir Kondanser mic. O seviyenin altında düzgün bir kayıt performansı alabileceğiniz mikrofon bulamazsınız. Sizin önerdiğiniz gibi mikrofonlar oyuncak gibi şeyler. Aksesuara ayağa para veriyorsunuz. Hiç bir niteliği yok.

Malesef Döviz fiyatları sebi ile bütçenizi aşıyor elbette. İkinci ellerine bakın derim piyasada bolca olması gerek.

Pahalı değil esasen başlangıç seviyesi bir Kondanser mic. O seviyenin altında düzgün bir kayıt performansı alabileceğiniz mikrofon bulamazsınız. Sizin önerdiğiniz gibi mikrofonlar oyuncak gibi şeyler. Aksesuara ayağa para veriyorsunuz. Hiç bir niteliği yok.

Malesef Döviz fiyatları sebi ile bütçenizi aşıyor elbette. İkinci ellerine bakın derim piyasada bolca olması gerek.
Tamamdır hocam. İkinci ellere bakıyorum, ikinci ellerde ne gibi sıkıntılar olabilir? Mikrofonda özellikle kontrol etmem gereken bir yer var mı?

Tamamdır hocam. İkinci ellere bakıyorum, ikinci ellerde ne gibi sıkıntılar olabilir? Mikrofonda özellikle kontrol etmem gereken bir yer var mı?
Shure olsa sahteleri var ama
Sıkıntı yaşayacağınız bir durum yoktur bu model ve ikinci ellerinde.
Kutu içeriği aksesuarlarının eksik olmamasına dikkat edin. ayak, pop filter, shock stand, kablo gibi.

Shure olsa sahteleri var ama
Sıkıntı yaşayacağınız bir durum yoktur bu model ve ikinci ellerinde.
Kutu içeriği aksesuarlarının eksik olmamasına dikkat edin. ayak, pop filter, shock stand, kablo gibi.
Hocam 2k'ya bile en fazla mikrofonun kendisi var, shock mount'u yok, pop filter'ı yok, ayağı yok. Mikrofon da zaten çizik dolu düşürmüş mü napmış adam. 2K verdikten sonra sıfırı 3k zaten gider sıfırını alırım, millet keriz silkeleyeceğiz diye kafayı yemiş. O kadarına gücüm yetmiyor hocam. Çok profesyonel olmasa da olur, zaten şarkı yapmayacağım. Gelişme aşamasındayım, 4-5 yıla güzel bi mikrofon alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı