800 TL mekanik klavye önerisi

Kod yazan birisi için bilek desteği bence şart. Eğer sizin için değilse bir kaç öneride bulunabilirim.
Bu Gigabyte'ın klavyesini düşünebilirim. Bilek desteği olmasa da harici bilek desteği almayı düşünüyorum bu arada. İlla ki ihtiyacım olacaktır uzun saatler kullanacağım için

Çin'den satın alma imkanınız varsa;
Bunun diğer ürünlere ekstra sunduğu nedir acaba? Çinden geleceği için ekstra bekleyeceğim. Ekstra bir özelliği yoksa beklemenin anlamı yok sonuçta.

Bu Gigabyte'ın klavyesini düşünebilirim. Bilek desteği olmasa da harici bilek desteği almayı düşünüyorum bu arada. İlla ki ihtiyacım olacaktır uzun saatler kullanacağım için

Bunun diğer ürünlere ekstra sunduğu nedir acaba? Çinden geleceği için ekstra bekleyeceğim. Ekstra bir özelliği yoksa beklemenin anlamı yok sonuçta.
İngilizce tuş dizilimi, %60 olması gibi avantajları var. Biraz da tercih meselesi.

Şu ürünler arasında kaldım:

Kemove'la ilgili yabancı forumlarda maalesef kötü yorumlar okudum.
Aorus K1 bu ürünler arasında en iyisidir.

Alternatif olarak bunu öneririm;

Türkçe Q klavye mi tercih edeerseniz? Yoksa İngilizce Q klavye mi?
İngilizce Q tercih ederim.

Aorus K1 alıyorum o zaman bu bütçede daha iyi bir öneri yoksa. İndirimin bitmesine de 1 saat kadar kalmış.

Bu arada daha önce incehesap sitesinden sipariş alıp memnun kalan var mıdır? Güvenilir midir?

Herkese önerileri için teşekkür ediyorum.
Bir ufak sorum daha var. Ben önerilen klavyelerin hepsini Macbook Pro'ya bağlayaıp kullanacağım. Yazılımlar muhtemelen çalışmayacaktır. Arka ışıklara hiç bir müdahelem olamayacak mı bu durumda?

Son düzenleme:
@hadwiger Neye göre en iyisi hocam acaba biraz daha açıklayıcı olur musunuz, bilgilendirmek adına?
Bende hala huntsman ve ROG Scope arasındayım da o yüzden soruyorum.

Geri
Yukarı