800 TL'ye laptop için SSD tavsiyesi

RAM'leri çift kanal yapınca rekabetçi oyunlarda %30'a yakın FPS artışı gözlemleniyor. Ayrıca hikaye tabanlı oyunlarda 8 GB RAM yetmiyor zaten. 16 GB her türlü katkı sağlıyor. Bu sebeple 16 GB'ye geçmeniz iyi olur.
çift slot olup olmadını nası anlarım peki

Çift slot olup olmadını nasıl anlarım peki

Gaming laptopların hepsinde çift slot var. Bazılarında hatta 4 slot oluyor (Acer V3 772G modeli gibi)

Sağ olun hocam CPU Zden RAM'lere baktım Samsung RAM var 1600 MHz bir tane daha alacağım sonra ilk attınız M.2 SATA SSD alacağım teşekkür ederim yardımlarınız için

Rica ederim.

RAM ve M.2 SATA'yı sipariş ettim geldikleri zaman nasıl monajlicam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sökme videosu var. Buna uygun şekilde söküp RAM ve M.2 SSD takma işlemi yapabilirsiniz.
Bu arada dikkatli yapın işlemleri. Üst kasa ve anakart bağlantılarının olduğu şeritler kopmasın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sökme videosu var. Buna uygun şekilde söküp RAM ve M.2 SSD takma işlemi yapabilirsiniz.
Bu arada dikkatli yapın işlemleri. Üst kasa ve anakart bağlantılarının olduğu şeritler kopmasın.
Sağolun hocam

Bu adımları İstanbul'da yaptirabilcem bir yer var mı kendim riske girmeye yemedide biraz.

Son düzenleme:
Sağ olun hocam

Bu adımları İstanbul'da yaptirabilcem bir yer var mı kendim riske girmeye yemedide biraz.

Tamirciler genelde akılsız çıkıyor. Ben cihazımı anakart arızası olduğunda o kadar Pro olduğunu düşündüğüm tamircilere verdim hep şerit kırma yaptılar. Anakart tamiri yaptırdığımda laptop bana geldikten sonra üst kasa değişimi yapmak zorunda kaldım hep. Bu işlemi kendiniz yapsanız daha iyi olur.

Tamirciler genelde akılsız çıkıyor. Ben cihazımı anakart arızası olduğunda o kadar Pro olduğunu düşündüğüm tamircilere verdim hep şerit kırma yaptılar. Anakart tamiri yaptırdığımda laptop bana geldikten sonra üst kasa değişimi yapmak zorunda kaldım hep. Bu işlemi kendiniz yapsanız daha iyi olur.
anladım kendim deneyeceğim ozaman iyice izleyip teşekkür ederim

Abi şu kahverengi kabloyu nasi çikarcam

Abi klavyedeki bazi tuşlar basmiyor ne yapmam lazim

Dosya Ekleri

• IMG_20231116_115904.jpg
    IMG_20231116_115904.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Abi klavyedeki bazi tuşlar basmiyor ne yapmam lazim

Soket tam yerleşmediğinden yapar. Tekrar düzgün şekilde takıldığında düzelmesi lazım. Ben yanlışlıkla çapraz taktığımda böyle yapıyordu. Şerit kırılmadıysa sokete tam yerleşmediğinden yapar.

Abi şu kahverengi kabloyu nasıl çıkaracağım

Sökme takma işinde o şeritlerin olduğu yerlere ulaşması biraz zorluyor. Klipsleri kırmadan disassembly videosundaki gibi söküp takmanız gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı