800 TL'ye Toplama PC Tavsiyesi

Sen benim dediklerimi al. Oyunları orta ayarda oynarsın.

Burada karşılıklı atışma yapmak istemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kalibre senin işlemciye ucuz bileşenler buldum bunlarla bir şey fark eder mi?

Dosya Ekleri

• bb.png
    bb.png
    50,6 KB · Görüntüleme: 325
Son düzenleyen: Moderatör:
800 tl oldu ama senin 990 tl'lik sistem :D Bununla gerçekten senin gösterdiğin oyunları oynarsam süper olur.

Tabi 4 GB RAM yeter mi tam anlamıyla bilmiyorum. Onu biraz daha araştırmalısın. Çünkü dediğim gibi bütçe çok düşük nereden kısacağı mı şaşırdım. :)

Amd topla der geçerim bir pentium işlemciye o parayı verene kadar Amd'de mis gibi sistem toplanır.

Toplamda en ucuz:

HDD'siz 761 tl HDD ile 903 tl
En pahalı
HDD'siz 786 tl HDD ile 928 tl

Ama daha pahalı diye daha iyi diye düşünme hiç bir zaman. Türklerin sabit düşüncesidir daha pahalıysa daha kalitelidir diye.

AC4 gibi oyunları da bundan düşük kartla biraz zor oynarsın bende sistem topluyorum şuan daha AC4'ü 9500 Gt'de oynadım ama nasıl dersen 1400x900 çözünürlükte low ve anti aliasing falan cart curt kapalı halde yeni sistemde yeniden oynayacağım oyunu.

Amd sistem oyun için her zaman daha iyidir kanımca.

Ucuz ve kalitesiz parçalara kaçma lütfen. O kasayı alırsan üzülürsün.

Amd topla der geçerim bir pentium işlemciye o parayı verene kadar Amd'de mis gibi sistem toplanır
FM2-A55M-E33 AMD FM2 A55 DDR3 2133MHz (O.C.) VGA&DVI Anakart 118 tl
A6 5400K Soket FM2 3.6GHz 1MB Cache 32nm İşlemci + HD7540D GPU 143 tl
4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Bellek 123 tl
HD7770 GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı 232 tl veya R7 250 O.C. GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı 220 tl
V2 500W MidT ATX SİYAH KASA 157 tl veya CMP-350 500W MidT ATX SİYAH KASA 169 tl
3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 142 tl

Toplamda en ucuz
HDD'siz 761 tl HDD ile 903 tl
En pahalı
HDD'siz 786 tl HDD ile 928 tl
Ama daha pahalı diye daha iyi diye düşünme hiç bir zaman. Türklerin sabit düşüncesidir daha pahalıysa daha kalitelidir diye.
AC4 gibi oyunları da bundan düşük kartla biraz zor oynarsın bende sistem topluyorum şuan daha AC4'ü 9500 Gt'de oynadım ama nasıl dersen 1400x900 çözünürlükte low ve anti aliasing falan cart curt kapalı halde yeni sistemde yeniden oynayacağım oyunu.
Amd sistem oyun için her zaman daha iyidir kanımca.

Ekran kartına gerek yok. İşlemci içinde zaten bir ekran kartı mevcut.
Onun yerine 8 GB ve yüksek frekanslı bir RAM alınması tercih edilmeli.

Vatan'da %30 indirimle 1033 TL bekleyeceksen bunu al yada dediğin işlemciyi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı