8000-10000 TL arası MSI laptop tavsiyesi

Servisle ilgili sıkıntısı olanlar gidip sinirden laptopu çat çat vuruyorlar sonra servis biz bunu almayız diyince yaygara koparıyorlar hocam monster kaynaklı bişi değil monster kullanan arkadaşım var gayet memnun 2 yıldır sıkıntısız tek sıkıntı su dökülmüştü gönderdi servise yapıp yolladılar.
Servis sorunundan bahsetmiyorum kronik sorunlardan bahsediyorum. Panel arızası, kalitesiz kasa, hoparlör ve klavye sorunları vs yüzlercesi. Benimde kullanan tanıdıklarım var memnun değiller.

Servis sorunundan bahsetmiyorum kronik sorunlardan bahsediyorum. Panel arızası, kalitesiz kasa, hoparlör ve klavye sorunları vs yüzlercesi. Benimde kullanan tanıdıklarım var memnun değiller.
Msi bence monsterdan kötü bir marka ama tartışmaya girmeyelim arkadaş ne isterse alsın fakat daha iyileri varken onu almak :/

Msi bence monsterdan kötü bir marka ama tartışmaya girmeyelim arkadaş ne isterse alsın fakat daha iyileri varken onu almak :/
Bütün fikirlerinize saygı duydum, duyarım da. Ama küreselde sektörün zirvesinde yer alan bir firma ile Çin'den laptop getirip markasını damgalayıp satan bir firma da karşılaştırılmasın yahu.

Bütün fikirlerinize saygı duydum, duyarım da. Ama küreselde sektörün zirvesinde yer alan bir firma ile Çin'den laptop getirip markasını damgalayıp satan bir firma da karşılaştırılmasın yahu.
Hocam monster kendim deneyimledim malzemesi filan olsun kaliteli geldi bana hocam MSİ kalitelidir doğru ama çok kötü ürünleride var ve çok pahalı bence ona para vermeye değmez.

Hocam monster kendim deneyimledim malzemesi filan olsun kaliteli geldi bana hocam MSİ kalitelidir doğru ama çok kötü ürünleride var ve çok pahalı bence ona para vermeye değmez.
Affınıza sığınıyorum neresi kaliteli geldi tam olarak? Kendi kendine kırılan kasası mı? Yoksa ışık sızdıran paneli mi? Nereden çalabiliyorlarsa oradan malzeme çalarak içine üst seviye (i7 10750H-RTX2060 vs.) donanım koyup milletin gözünü boyayan bir markaya kaliteli diyorsunuz. İşini zirvede yapan MSI gibi bir firmayla merdiven altı üretim yapan Monster firmasını karşılaştırmayın.

Affınıza sığınıyorum neresi kaliteli geldi tam olarak? Kendi kendine kırılan kasası mı? Yoksa ışık sızdıran paneli mi? Nereden çalabiliyorlarsa oradan malzeme çalarak içine üst seviye (i7 10750H-RTX2060 vs.) donanım koyup milletin gözünü boyayan bir markaya kaliteli diyorsunuz. İşini zirvede yapan MSI gibi bir firmayla merdiven altı üretim yapan Monster firmasını karşılaştırmayın.
Sizin görüşünüz hocam bir ürün illa merdiven altında üretildi diye kaliteli olmicak diye birşey yok ben 2 saate yakın oynadım hiç bir sorun görmedim.

Sizin görüşünüz hocam bir ürün illa merdiven altında üretildi diye kaliteli olmicak diye birşey yok ben 2 saate yakın oynadım hiç bir sorun görmedim.
Kendiniz söylüyorsunuz hocam 2 saat oynadım diye. Uzun süre deneyimleme şansınız olursa bana katılacaksınız çok eminim. Ayrıca merdiven altı derken kullandıkları parçaların kalitesizliğinden bahsediyordum.

Her markada belli başlı ürünlerde kronik sıkıntılar olabilir. Bunun haricinde herkesin bileceği üzere teknoloji tamamen şans işidir. Sizin çevrenizde MSI laptoplar ile çok sıkıntı yaşayanlar olduğu gibi benim şu an kullandığım MSI laptop 3 yaşına girecek ve hala taş gibi. Keza aynısı teknik servisler içinde geçerli. Kimi sıkıntı yaşar kimi yaşamaz. Piyasada ya da dünyada kullanıcıyı mağdur etmeyen bir firma yok. İnsanların %100'ünü de memnun edemezsiniz. Ben kendim kullanılan malzeme kalitesine, tasarımına, taşınabilirliğine, ergonomisine de önem verirken bir başkası ise vereceği paranın sonuna kadar performans vermesini ister. Nasılsa belli bir fiyatta full performans laptopları tercih edenleri tercihinde haklı gördüğümüz gibi, yukarıda saydığım malzeme kalitesine, tasarımına, taşınabilirliğine, ergonomisine de önem veren insanlarda aynı parayla performans'tan feragat etmeyi kabul etmiştir. Yoksa bizim sipariş ettiğimiz MSI laptop ekran kartı 1650 Ti MAX-Q olduğunu biliyoruz ve bu fiyattaki Monster 1650 veya 1650 Ti ile arasında dağlar kadar fark yok. Bunları tartışırken bir markayı tamamen yermeyi veya övmeyi ben açıkçası doğru bulmuyorum. Herkesin tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre alacağı laptop değişir ve buna mümkün mertebe saygı duymakta zorundayız.

Geri
Yukarı