8000 TL bütçe Ultrabook tavsiyesi

Bütçe
8000
M1 MacBook Air önerebilirim ancak arada Windows'a ihtiyacınız olabilir. Örneğin geçen Proteus kullanmam gerekti ve sadece Windows'ta olduğundan kullanamadım. Daha sonra Parallels yardımıyla Windows 10 ARM yükledim ve çalıştı. Çalıştı ama her zaman bu kadar şanslı olamayabilirim.

Eğer elinizde iyi kötü bir Windows makine varsa M1 MacBook Air kesinlikle tavsiye ederim. Apple'ın çıkardığı en iyi bilgisayarlardan birisi.

M1 MacBook Air önerebilirim ancak arada Windows'a ihtiyacınız olabilir. Örneğin geçen Proteus kullanmam gerekti ve sadece Windows'ta olduğundan kullanamadım. Daha sonra Parallels yardımıyla Windows 10 ARM yükledim ve çalıştı. Çalıştı ama her zaman bu kadar şanslı olamayabilirim.

Eğer elinizde iyi kötü bir Windows makine varsa M1 MacBook Air kesinlikle tavsiye ederim. Apple'ın çıkardığı en iyi bilgisayarlardan birisi.
Paralels dediğiniz ücretli bir uygulamaydı değil mi hocam? Apple üzerinden istediğimde windows çalıştırabilir miyim yani? Bu muhtemelen %10'luk bir kullanıma denk gelir ama yine de çok lazım olursa zorluk yaşar mıyım?
Ben de elektrik elektronik öğrencisi( hazırlık sınıfındayım şu an ) olarak M1 Air almayı düşünüyorum, tek çekincem 8GB RAM'e sahip olması ama duruma göre 1-2 sene sonra satıp yükseltebilirim. Sonuçta satıp İntel laptoplara geçmek de çok zor değil.
8gb 256gb modeli de uzun vadeli işime yaramaz gibi hissettirdi bana. 8gb hadi apple çok stabil ve m1 aşırı güçlü ram olarak yetsin. 256 gb sanki dolar gibi geliyor. Oyunu düşünmedim bile. GeforceNow oynarım zaten apple alırsam...

Parallels dediğiniz ücretli bir uygulamaydı değil mi hocam? Apple üzerinden istediğimde Windows çalıştırabilir miyim yani? Bu muhtemelen %10'luk bir kullanıma denk gelir ama yine de çok lazım olursa zorluk yaşar mıyım?
Parallels ücretli evet. Ama şu an beta versiyonu çalıştığı için ben bir kısıtlamayla karşılaşmadım. Gerçi daha detaylı incelemedim ama uzun vadede illa ki almak gerekir. Ama zamanla ücretsiz alternatifleri de çıkabilir. M1 platformu çok yeni, bu yüzden her şey hazır değil. Bu kadar kısa sürede Windows çalıştırması bile mucize denebilir. Ben Windows 10 ARM büyüdükçe Bootcamp'in bir şekilde tekrar gelebileceğine inananlardanım. Microsoft böyle bir pastayı kaçırmaz ama şu an aynı segmentte bir PC olmadığından bu otomatik Mac satışlarını arttırır. Tahminimce ne zaman ARM platformunda MacBook'a güçlü alternatif gelir, o zaman Bootcamp çalışmaya başlar.

256GB konusunda da, ekstra harici SSD alarak ileride sorunu çözebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı