8000 TL civarı sistem toplama

Elasmotherium

Kilopat
İyi günler arkadaşlar,
Şu şekilde bir sistem toplamayı düşünüyorum. Farklı sitelerden parça parça alırsam aşağı yukarı 500 lira daha ucuza kapatabilriim kasayı. Acelem yok yavaş yavaş toplayacağım yaza kadar. Bütçem 8000 civarı. Aradaki 2000 ile de monitör fare klavye ve kulaklık almayı planlıyorum. Her türlü görüşe açığım. (Film- müzik arşivi bulundurmam. HDD kullanmak istemiyorum. Şimdilik 500gb SSD işimi görür gibi duruyor.)

371019

371039
Ben 7700 liraya monitör + kasa topluyorum kasa budur. kalan 1600 liranın 1200 lirasıyla 144 hz monitör alırsın kalan 400 lirasına 200 lira falan eklersin mis gibi de ekipman dizersin ;)

Mouse, keyboard ve headset'i geçici olarak ''kötü'' ürünler kullanıp, daha sonradan istediklerini alsan olmaz mı ? O bütçede 2600X, RTX 2060 ve 1080P 144Hz monitör üçlemesi kurulur. Misal şuanda Mouse'ye vereceğin 300 TL'yi sisteme yatır, Çevre birimlerini her zaman yükseltebilirsin ama parçaları pek değil.

Mouse, keyboard ve headset'i geçici olarak ''kötü'' ürünler kullanıp, daha sonradan istediklerini alsan olmaz mı ? O bütçede 2600X, RTX 2060 ve 1080P 144Hz monitör üçlemesi kurulur. Misal şuanda Mouse'ye vereceğin 300 TL'yi sisteme yatır, Çevre birimlerini her zaman yükseltebilirsin ama parçaları pek değil.
Hocam zaten 2000 liranın ağırlığını monitöre yatırmayı planlıyordum. Elimdeki dandik mause ve klavyeyi bile kullanabilirim o konuda sıkıntım yok. 2600x ve 2600 çok fark ediyor mu ki?
Bu Donanım Arşivi G2 nin İtopya da düzenlenmiş halidir.
Teşekkür ederim hocam.

Hocam zaten 2000 liranın ağırlığını monitöre yatırmayı planlıyordum. Elimdeki dandik mause ve klavyeyi bile kullanabilirim o konuda sıkıntım yok. 2600x ve 2600 çok fark ediyor mu ki?
2600X modelinin soğutucu için bile tercih edilebileceğini okumuştum, aradaki farka değecektir. Fikrime beğenirsen önerim şu şekildedir :
Toplam: 8076 TL.

2600X modelinin soğutucu için bile tercih edilebileceğini okumuştum, aradaki farka değecektir. Fikrime beğenirsen önerim şu şekildedir :
Toplam: 8076 TL.
Sizin topladığınız sistem çok hoşuma gitti çok teşekkür ederim hocam. Bir sorum olacaktı SSD için , okuma yazma hızları, bilirtildiği gibi oranlarsak, sistem açılışlarında hatırı sayılır bir hız kazandırmaz mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı