8000 TL civarı sistem toplama

Bu dediklerinizi yapınca daha uygun fiyata geliyor ama Ryzen konusunda bilmiyorum, ben oyun için düşünüyorum. Hani arka planda en fazla Discord açık olur. İki işlemcinin performans anlamında neden Ryzen'i seçmeliyim? Ben 1080p'de oynayacağım gibi gözüküyor.
Ryzen i5 9600K dan iyi bir işlemci ver çekirdek olarak da fazla yani hiç bir sorun çıkmaz.
8000 TL civarı bir sistem topladım ama tavsiyelerinizi almak istedim. 8GB RAM bir süre yeter bana bütçeyi daha fazla aşamıyorum daha sonra alabilirim. Onu zaten çok çok yüksek oyunlarda gözüm yok elimdeki laptop 10 seneyi devirdi iyice bunaldım. Bu sistem ileri de de yardımcı olur bana diye düşündüm. Bütçem yetmez ise 1080p monitör alacağım. Yanına 2070'e yakışmaz diyenler var fakat bütçem bu ve ben 2K falan olmasa da olur iyi ayarlarda akıcı bir görüntü tercihim. Teşekkürler şimdiden.

Eki Görüntüle 395546
Bu arada 2k monitör şart çünkü ekran kartı kendini 100 de 100 kullanmaz 1080p de 2060 aladabilirsiniz

@Silinen üye
İ5 9600K ve B360 anakart olmamış. Giriş seviye bir SSD kullanmışsın.
Haklısınız ana kartı Z390m ile değişeceğim, bütçeyi aşacak biraz ama olsun .
Ryzen i5 9600K dan iyi bir işlemci ver çekirdek olarak da fazla yani hiç bir sorun çıkmaz.

Bu arada 2k monitör şart çünkü ekran kartı kendini 100 de 100 kullanmaz 1080p de 2060 aladabilirsiniz
Doğru tam verim olmayacak ama bir sorun çıkarmayacak ise benim için sorun olmaz. Elimden geldikçe 2k almaya çalışacağım ama zor gözüküyor fiyatlar pahalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı