8000 TL civarı iş ve oyun için sistem toplama

bilgihann

Hectopat
Daha fazla  
Bir süredir bu siteyi takip etmekteyim. Çok faydalı şeyler öğrendim. Yalnz yeni üye oldum :D
Başlıkta da belirttiğim gibi hem iş istasyonu 3d max ve türevi programlar kullanmak için hem de oyun için bir sistem toplama niyetindeyim. 3 aşağı 5 yukarı 8000 TL'ye monitör hariç sistem toplamamda yardımcı olursanız çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz iş bilgisayarı olarak ağır basıyor fakat güzel oldu gibi. PSU'dan, RAM'lerden ve HDD'den kısarak GTX1080 ekleyebilirsin.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    55,5 KB · Görüntüleme: 349
Biraz iş bilgisayarı olarak ağır basıyor fakat güzel oldu gibi. PSU'dan, RAM'lerden ve HDD'den kısarak GTX1080 ekleyebilirsin.

dostum eline sağlık sistem iyi olmuş. Benimde işlemci ve ekran kartı aynı şeyleri düşünüyordum. Anakart olayını tam anlamadığım için ne seçeceğimi bilemedim zaten.İş bilgisayarı ağır basıyor derken sistem iş bilgisayrına daha yatkın mı demek istedin. Bir de işlemci soğutucusunu unuttun sanırım.Bir de bu OC olayını tam anlayamadım. az araştırdım ama kafama pek yatmadı overclock yapmadan kullandığım ram'i kendi mhz değerlerinde kullanamayacağım anlamına mı geliyor.

Bence Ryzen'i beklemelisiniz. Ryzen'in çıkışı ile Gtx 1080'li bir sistem toplamanız yararınıza olacaktır.
Valla o konu zaten beni bekleten tek sebep kararsızım...

dostum eline sağlık sistem iyi olmuş. Benimde işlemci ve ekran kartı aynı şeyleri düşünüyordum. Anakart olayını tam anlamadığım için ne seçeceğimi bilemedim zaten.İş bilgisayarı ağır basıyor derken sistem iş bilgisayrına daha yatkın mı demek istedin. Bir de işlemci soğutucusunu unuttun sanırım.Bir de bu OC olayını tam anlayamadım. az araştırdım ama kafama pek yatmadı overclock yapmadan kullandığım ram'i kendi mhz değerlerinde kullanamayacağım anlamına mı geliyor.

Evet eğer XMP ile O.C. yapmazsanız RAMleri kendi frekans değerlerinin altında kullanırsınız ki bu durumda sanırım 2133 MHz oluyor.

Aynen öyle demek istedim biraz iş bilgisayarına daha yatkın gibi. Soğutmayı unutmuşum, *SilverStone Tundra Serisi TD02-LITE Intel 775/115X/1366/ AMD AM2/AM3/FM1/FM2 Uyumlu Sıvı Soğutma Sistemi (SST-TD02LITE) - Overclock - Bilgisayar Bileşenleri fakat bunu alabilirsin. OC konusuna gelirsek işlemcinin hızını artırmak için yapılır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı