8000 TL i7 8700 ve GTX 1060 sistem toplama

1070 varken, 1060 koymak doğru olmaz. Bir şeyden kısmayacağım zaten.
Sen o zaman bir tane sistem topla. Bakalım nasıl bir sistem olacak? EVO 960 250GB koymayı unutma, işlemciyi bütçe aşarsa İ5 8600K yap. 500-600 TL'lik bir F/P Z370 anakart koy. Bu detayları göz önünde bulundurursan GTX 1070'li sistem rahat toplanır.

Bu sistemi alabilirsin.

Ekran Kartı: Gigabyte GTX1060 Aorus 6GB GDDR5 192Bit DX12 Nvidia Geforce Ekran Kartı GV-N1060AORUS-6GD

İşlemci: Intel Core i7 processor i7-8700K 3.70GHz - Core i7 - 3.7 GHz - Nanokatalog

RAM: Gskill 16GB DDR4-3200 16GB DDR4 3200Mhz RAM F4-3200C16D-16GTZKO - Nanokatalog

Anakart: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 3 LGA 1151 (Soket H4) ATX 64GB DDR4 Anakart Z370 AORUS GAMING 3 - Nanokatalog

HDD: Toshiba P300 1TB 7200Rpm SATA 3.5'' (Bulk) HardDisk HDWD110UZSVA - Nanokatalog

SSD: Samsung 250GB 960 Evo NVMe M.2 SSD (MZ-V6E250BW) SSD

Kasa: Cooler Master Masterbox Lite 5 Rgb Siyah Midt Atx Kasa - n11.com

PSU: Cooler Master GM650M 650W 80+ Bronze Modüler 12cm Fan Güç Kaynağı RS650-AMAAB1-EU

CPU Fan: Cooler Master Hyper T4 1155/1156/1366/2011&am2+am3/am3+/fm1/am4 - n11.com

Monitör: BENQ 24'' XL2411 ZOWIE 144Hz 1ms Full HD Pivot Gaming Monitör XL2411 - Nanokatalog

OEM Key: Windows 10 Professional Satın Al, PRO| 95% İndirim - DurmaPLAY

Toplam Fiyat: 8.303 TL

Senin sistemden daha iyi bu. Neler dersen:
  • SSD daha performanslı
  • Kasa RGB'li
  • İşlemci İ7 8700K
  • PSU modüler özellikli
  • OEM Key var
  • RAM'ler daha ucuz ve daha hızlı
  • Ekran Kartı daha ucuz
Senin sistemden azıcık daha pahalı ama daha iyi özellikler var.

Merak ettiğim iki konu var ;
1-) Asus yerine gigabyte' a yönelmenizin sebebi nedir. Daha mı iyidir yoksa f/p durumunda daha mı yararlıdır tamamen bilgilenmek amaçlı soruyorum.
2-) Asla fanboyluk yapmayı sevmem. Her zaman benim için önemli olan parçaların teknik servislerine ulaşım kolaylığıdır yoksa bu fiyatlarda, kalitelerde kendini kanıtlamış markalar her ikisi. Bütün olay hangisinde bir sorun yaşarsam karşımda daha iyi bir muhattap ve teknik servis bulabilirim.
Arkadaşın cevabını bekliyoruz. Ayrıca sakin olun ne bu telaş? Yapmam gerekenleri zaten biliyorum.
Hocam uzun bir süre daha en azından kışa kadar 2K monitöre geçmeyi düşünmüyorum. Zaten ilerleyen dönemde ekran kartını yeni nesillerle upgrade ederim diye şu an 1060 tercih ediyorum. İşlemcinin ve diğer bileşenlerin 5-6 ay sonrasında yapacağım geliştirmeye uygun olmasını istiyorum.
Gigabyte, diğer markalara göre biraz daha uygun. Ve de Asus ve MSI kadar büyük bir firmadır. Anakartın babası olarak bilinir. Hiçbir şekilde marka fanboyluğu yoktur, öyle düşünüyorsan geçmiş mesajlarıma bak. :)
Hocam beni yanlış anlamışsınız ben kendim fanboyluk yapmam manasında dedim. Sizi forumdan biliyorum yoksa. Ben sadece teknik servis konusunda anakartta asus markasının daha başarılı olduğunu duymuştum. Fanboyluk yapıyorum zannetmeyin diye o şekilde yazdım.
İlerde 2K monitöre geçmeyi düşünür müsünüz? Aklımda güzel bir sistem var. İ7 8700 ve GTX 1070 bir sistem ayarlayabilirim.
Bu mesajınızı görmemiştim. Her türlü öneriye açığım yayın yapacağım ve 1080P oyunculuğu seviyorum. Bunları hiç bir sorun yaşamadan halledebileceğim sistemler benim için alınabilir durumdadır.

Son düzenleme:
O zaman 2K monitörlü bir sistem ayarlamak istiyorum. Sorun olur mu? 1080P oyunculuğu seviyorum dediniz ama, aklımdaki sistem 2K monitörden oluşuyor.
2K sistemlerde bildiğim kadar ekranın boyutuda büyüyor ve o kadar büyük ekranda oynamaya pek alışık değilim. O yüzden gözümü yorabilir ve oyun takibimi düşürebilir. 24" civarları benim için ideal olduğu için 1080P üzerine konuşuyorum sizin aklınızdaki sistemi geliştirmeye açık bir şekilde 1080P için ayarlama şansınız varmı ilerleyen dönemde sadece ekran kartı ve monitörü değiştirip devam edebilirim. Yayın yapacağım içinde ekran kartı için işlemciyi kısmak istemiyorum. Siz bir sistem toplayın üzerine konuşalım sizin topladığınız sistemleri beğeniyorum zaten genelde cok uygun fiyatlı parçaları buluyorsunuz.

Oldies but goldies. :)

13131.jpg

Mümkün. Ancak istediğim sistemi bütçeyi aşmadan ayarlayamıyorum. Dolar inanılmaz uçtu.
İlk etapta işlemciye çok fazla overclock yapmayı düşünmüyorum. İ7 8700 yeterli olur diyorsanız onun üzerinden toplayabiliriz. Zaten ilerleyen dönemde ben sistemi geliştireceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı