i7 8700 ve GTX 1060 sistem toplama

Ahmet3535

Decapat
Kendim bir sistem toplamaya çalıştım ancak daha önce böyle bir işe girişmediğim için parçalar uyumlu mudur ya da seçimler doğru mu bilemedim. Sizlerden görüş almak için bu başlığı açıyorum. Ve kendimce topladığım sistemi şuraya iliştiriyorum;

IMG_20180715_060015.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel işlemciyi AMD anakartta kullanamazsınız. Anakartı B360 ya da H370'e çekmenizi öneririm.
Ayrıca SSD'yi de önermiyorum. Daha kaliteli bir modele yönelmenizi öneririm.

Parçalar uyumlu değil, bak şöyle bir şey yapabilirsin. İnventus.com.tr'nin bir Sistem Oluşturma Yardımcısı var. Bu linke girip oradan işlemciyi i7 8700 seçtikten sonra uygun olan anakartları görebilirsin, zaten seçmiş olduğun işlemci overclock destekli bir işlemci olmadığı için overclock destekli bir anakart almak zorunda değilsin.

İşlemciyi seçtikten sonra ikinci seçenek olarak o site sana bu işlemci soketi ile uyumlu olan tüm anakartları sıralayacaktır yani uyumlu olmayan anakartları o anakart seçme listesinde göstermez sana.

Ekran kartını da oradan GTX 1060 seçer ve geri kalanlarını da kendi tercihlerine göre seçersin, ayrıca SSD'de M2 yuvası olan bir anakart seçmeni ve M2 SSD almanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı