8000 TL sistem toplama

İşlemciler bana çok uçuk geliyor ben mi olayların gerisinde kaldım ileriye dönük derken 3 sene sonra en fazla rtx 2060/2070 takarım. Buna göre ryzen 5 3600 yeterli değil mi?

Kasa icue 465x hem görünüş hemde hava akımından dolayı pek vazgeçemiyorum.

PSU kaliteli bir şey olsun istiyorum bulunduğum yerde ayda bir defa elektrik kesintisi oluyor yüksek voltajı lambaların kıpırdanışından görüyorum.

Monitör Aoc 24g2u düşünüyorum araştırdım sıkıntısını görmedim.

M.2 ssd mp510 okuma hızı yüksek olduğu için aklımda en azından sistem ve 2-3 oyunu ona yüklerim ilerde ssd eklerim.
İşlemciyi değiştirebilirsiniz fakat benim dediğim işlemci çok daha iyidir, dediğim gibi normal SSD ile m2nin farkını normal bir kullanıcı olarak bence göremezsiniz, psu ise cidden kaliteli bir psu Frisby gibi markaların psuları gibi değil merak etmeyin fakat biraz daha çıkabilirseniz bu psu daha iyi olacaktır:
Kasa için ise önerdiğim kasa oldukça iyidir merak etmeyin fakat siz nasıl istiyorsanız öyle yapmalısınız nasıl olsa sizin sisteminiz.

Bu bilgisayarı dizdim. 7000 TL tutuyor ama farklı sitelerden alışveriş yaparak monitöre hiç yoksa 1500 TL ayırırsınız.

Bu bilgisayarı dizdim. 7000 TL tutuyor ama farklı sitelerden alışveriş yaparak monitöre hiç yoksa 1500 TL ayırırsınız.

Ekran kartı var ekran kartsız sistem istiyor arkadaş.

İşlemciyi değiştirebilirsiniz fakat benim dediğim işlemci çok daha iyidir, dediğim gibi normal SSD ile m2nin farkını normal bir kullanıcı olarak bence göremezsiniz, psu ise cidden kaliteli bir psu Frisby gibi markaların psuları gibi değil merak etmeyin fakat biraz daha çıkabilirseniz bu psu daha iyi olacaktır:
Kasa için ise önerdiğim kasa oldukça iyidir merak etmeyin fakat siz nasıl istiyorsanız öyle yapmalısınız nasıl olsa sizin sisteminiz.

Arkadaşlar ellerinize sağlık.
PSU dediğin gibi olsun işlemci 3600 kafama yatıyor şimdi b450 mi b550 mi markası modeli ne olsun ona takıldım.

Arkadaşlar ellerinize sağlık.
PSU dediğin gibi olsun işlemci 3600 kafama yatıyor şimdi b450 mi b550 mi markası modeli ne olsun ona takıldım.
Anakart olarak attığım B550 Gaming Plus almanı öneririm hem vrm olarak hemde özellikler olarak bence çok iyi bir anakart bunun dışında B550 A-Pro alınabilir 100 lira daha az fiyata.
Birde 3600 alacaksan ileride bir soğutma alman iyi olacaktır çünkü yanında gelen stok soğutucu işlemciye yetmiyor.

Anakart olarak attığım B550 Gaming Plus almanı öneririm hem vrm olarak hemde özellikler olarak bence çok iyi bir anakart bunun dışında B550 A-Pro alınabilir 100 lira daha az fiyata.
Birde 3600 alacaksan ileride bir soğutma alman iyi olacaktır çünkü yanında gelen stok soğutucu işlemciye yetmiyor.

Söylediklerini aynen yapacağım. Termal macun, ethernet kablosu ve akım korumalı priz bunlar hakkında bir bilgin önerin var mı?

Söylediklerini aynen yapacağım. Termal macun, ethernet kablosu ve akım korumalı priz bunlar hakkında bir bilgin önerin var mı?
Macun olarak:
Arctic MX-4 2019 Edition 4 gr Termal Macun Fiyatları ve Özellikleri
Ethernet kablosu olarak:
Akım korumalı priz olarak bu:
Macun dışında kullanmadım fakat forumda fazlaca öneriliyor bu markalar.

Macun olarak:
Arctic MX-4 2019 Edition 4 gr Termal Macun Fiyatları ve Özellikleri
Ethernet kablosu olarak:
Akım korumalı priz olarak bu:
Macun dışında kullanmadım fakat forumda fazlaca öneriliyor bu markalar.

Uyuyamıyordum düşünmekten kafamda soru bırakmadın teşekkür ederim.

Ethernet ve priz önerilmiş zaten. Ben bunu Sinerji'den topladım. Şimdi de sistem parçalarını gördüğün en ucuz yerlerden toplayıp monitöre iyi bir bütçe ayırabilirsin.

Geri
Yukarı