8000 TL'ye hazır sistem tavsiyesi

Poinx0

Picopat
Yer
İstanbul
Bu ayın 22 gibi kredim bitiyor ve bir yeni nesil ekran kartı en kötü 7-8 bin TL olarak tek satıldığından tamamen sıfır almayı planlıyorum aklımda şu an Sinerji'deki 2 sistem var (özelleştirerek 3600MHz ve R5 5600X şekilde) değiştirdim. Ortalama aynı fiyata geliyorlar ve RX 6600 XT, RTX 3060 arasında kaldım. Aslında kalmazdım ama aklıma bunda da WattMan hatası bana ecel olur korkusu geldi. Kendim şu an ASUS ROG RX570 8 GB kullanıyorum ve az çok çözüm buldum ama karttan tam fayda alamıyorum. AMD'ye o yüzden biraz tırsıyorum onu seçmekte.
(RX 6600 XT sistem de 120mm NZXT sıvı soğutma var. Ne kadar fayda eder bilmiyorum.)
RTX'li olanda ise bir tane mouse Corsair'in. Farem var onu ucuza satıp bir şey alırım diye düşünüyorum. Şu an aklım RTX de. İçimi harbiden yazılımsal gelişme varsa AMD Software'da onu seçeceğim.
(Aradaki FPS farklarını biliyorum bazı oyunlarda DLSS RTX bazı oyunlarda ise FSR gibi şeylerle birbirilerini arada geçıyorlar.)
Bir sistem mert Baytemur'un bir sistem Lunaspia'nın.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Poinx0 kusura bakmayın efendim bilgili bir insan değilim aksine bir şey rica edebilir miyim?
Bahsettiğiniz Sinerji'den 2 kasanın linkini atabilir misiniz lütfen.

@Poinx0 kusura bakmayın efendim bilgili bir insan değilim aksine bir şey rica edebilir miyim?

Ekran kartsız bir sistem toplayıp, elinizdeki ekran kartıyla bir süre idare etmenizi tavsiye ederim. Ekran kartı hariç sistem olarak bunu önerebilirim:
+

Geri
Yukarı