8000TL Gaming laptop önerisi

Canopat

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, yakında üniversitem açılacağı için Gaming laptop bakmaya karar verdim. Bütçem maksimum 8000TL olacak şekilde, 1 TL bile artamaz maalesef. Akakçe'den Bunu buldum. Bazen bazı sitelerdeki fırsatlar Akakçe'de aradığım zaman çıkmıyor, o yüzden siz belki güzel bir fırsat yakalamışsınızdır diye size de sormak istedim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1 TL bile artamazsa koyduğun modeli alabilirsin. Veya ekran kartından kısıp daha iyi işlemcili olan bu modeli alabilirsin.

Merhaba Sevgili Canopat aşağıdaki cihazlar gayet iyi görünüyor. Bu fiyat bandı şu anda iyi durumda ve alınabilir cihazlarda var gerçekten. Tam olarak kriterlerin var mı bilmiyorum ama bu cihazlar gayet iyi bence. Özellik konusunda başa baş giden cihazlar. Tasarım ve kalite açısından değerlendirmek gerekirse Hp Victus işi önde götürebilir. Lenovo Ideapad Gaming cihaz incelemiştim hatta bende gaming laptop bakarken alternatiflerim arasında vardı. Malzeme kalitesi bakımından gayet iyi ama tasarımı çok sadece gelmişti bana yani gaming laptop için fazla sade bir tasarıma sahip bana göre ama işlevsellik bakımından sorun çıkarmaz gibi. Casper Excaliburlarda da tasarım iyi görünüyor ama kalitesini bilemem malzeme vs. Bunun dışında kendi kullandığım modeli de önerebilirim ama hem bütçene fazla gelecektir hemde satışta yok sanırım ben aldıktan sonra bitti galiba 😁 Diğer arkadaşın önerdiği RTX gpu lu cihazda iyi bir alternatif bu arada ama şunu da net bir şekilde söylemeliyim ki 256GB ssd tek başına yetersiz kalabiliyor. Ya daha büyük bir ssd gerekebilir yada ssd+hdd kombinasyonlu bir cihaz daha rahat olabilir.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 82EY00D3TX Ryzen 5-4600H 8 GB 1 TB HDD+256 GB SSD 4 GB ( an itibariyle n11 de 8020tl gibi bir fiyat gördüm hem ssd hem harddisk olması hoşuma gitti benim cihazımda öyle olduğu için)​

Son düzenleme:

1 TL bile artamazsa koyduğun modeli alabilirsin. Veya ekran kartından kısıp daha iyi işlemcili olan bu modeli alabilirsin.

Bu modeller yükseltilebilir mi?

Tabii ki. RAM'ini, depolama kapasitesini değiştirebilirsiniz.
Yakında ben de oyun laptopu almayı düşünüyorum. 8k bütçeyi geçmeyecek şekilde. Öneriniz nedir? Isınma sorunu olmayan olursa iyi olur.

Öneriler için teşekkürler. İşlemciyle çok işim yok 8000TL ile en iyi ekran kartlı laptobu arıyorum. Duruma göre attığım bilgisayar uygun gibi.

Yukarıda önerdiğim iki laptopa bakabilirsiniz.
Ürünlere baktım. Hepsinin ekran kartları gtx1650. Bu ekran kartı kaç sene götürür. 2 seneden fazla götürmezse masaüstüye yönelmek iyi mi sizce?

Ürünlere baktım. Hepsinin ekran kartları gtx1650. Bu ekran kartı kaç sene götürür. 2 seneden fazla götürmezse masaüstüye yönelmek iyi mi sizce?

2-3 sene götürür. İşlemci 5 sene götürür. Laptopla işiniz yoksa masaüstü daha mantıklı. Çok daha fazla FPS alabileceğiniz performanslı bir bilgisayar toplanabilir.

Masaüstü düşünüyorsanız yeni bir konu açın. Size bilgisayar toplayıp atarlar.

Geri
Yukarı