8000TL Gaming laptop önerisi

BugraBasol

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar klasmalarında bu bütçede en iyi markalar bunlar olduğu için alacağım laptop bu markalardan biri olsun istiyorum. Son birkaç gündeki kur artışından dolayı Lenovo'nun Ryzen 7 4800H modelini 8400TL iken kaçırdım, şu an 10.000TL üstüne çıktığı için tekrar Ryzen 5 modellerini döndüm.

Bu markaların minimum Ryzen 5 4600H işlemcili ve 120 / 144 Hz ekranlı modellerini almak istiyorum.

Genel olarak günlük kullanım, FPS oyunları ve yüksek grafikli RPG oyunlarını (Ultra olmasa da medium veya düşük ayarlarda rahat oynamak isterim) rahat kullanabilmek istiyorum. Sormak istediğim sorular şunlar.

Bütçeden tasarruf etmek için;

1- 8 GB RAM ve Ti olmayan ekran kartı modelleri alır isem, RAM eklemesi ile Dual Channel yaptığımda performans kaybı yaşar mıyım?

2- 120Hz ve 144Hz arasında FPS oyunlarda ekstra dezavantaj yaşar mıyım?

Ayrıca, bu markaların bu özelliklere ait modellerinin hangisinin 120 hangisinin 144 Hz olduğunu paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden yorumlarınız, görüşleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim.
1. Laptop > Bütçe Dostu, 144Hz, GTX 1650, 8 GB RAM, 256 GB SSD: Ti model olmaması sorun yaratır mı, ne kadar yaratır? Eğer bu uygun bir laptopsa, biraz farkla 512 GB alternatifini de alabilirim.

2. Laptop > Biraz daha yüksek fiyat, 1TB Depolama ve 256 GB SSD, Ti Ekran Kartı, 120Hz Ekran Kartı,

Son düzenleme:
Hocam nedenini de belirtir misin ? 256GB Depolama alanı ve Ekran Kartı modelinin TI olmaması sorun teşkil eder mi ?
Hocam 1. sistemi öneririm.
Arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var, laptop ihtiyacım var ve bütçem kısıtlı o yüzden doğru olanı almak istiyorum. Fakat kur artışıyla laptop fiyatları artmadan bir an önce almak istiyorum, yardımlarınızı ve yorumlarınızı esirgemeyin lütfen

Son düzenleme:

Geri
Yukarı