850, 860 ve 870 EVO SSD'lerin Turbo Write Önbellekleri

@Unstained ölçmek için veri yazıyorlar hocam teker teker. Hızın düştüğü sınırı ise slc cache boyutu olarak belirliyorlar. FireCuda 120'nin slc önbelleği biraz küçük olsa da son derece etkili ve hızlı bir önbellek. Phison kontrolcüler önbelleği daha hızlı bir şekilde temizliyor. Samsung'da maalesef bir süre beklemek zorundasınız.

Kullandığım Ultra 3D ve Barracuda 120'de hiç böyle bir şey yaşamadım.

Genelde bu önbellek dolunca boşalmaması Samsung SATA SSD'lerde oluyor. Belki NVMe SSD'lerde bulunan kontrolcü ile SATA kontrolcü arasında fark olabilir.

Bu arada kontrolcü listesi için planınız var mı?

Windows 3.x 😲

Kullandığım Ultra 3D ve Barracuda 120'de hiç böyle bir şey yaşamadım.

Genelde bu önbellek dolunca boşalmaması Samsung SATA SSD'lerde oluyor. Belki NVMe SSD'lerde bulunan kontrolcü ile SATA kontrolcü arasında fark olabilir.

Bu arada kontrolcü listesi için planınız var mı?
Dediğiniz gibi olabilir. Ya da ciddi bir problem yatıyor tüm bu olanların altında. DRAM arızası diye bir şey okumuştum 860 EVO'lar ile ilgili. 870 EVO'da da devam ediyor olabilir böyle bir durum varsa.

Kontrolcü listesi için DRAM bilgilerini eklemeyi düşünüyorum yarın. Bugün birkaç model ile başladım. Onun dışında yapacak pek bir şey yok aslında listede. :D
Şöyle bir site oluşturdum. Burayı da geliştirmeyi düşünüyorum.

Mail adresinize bağlantı gönderiyorum hocam. Daveti kabul edince katılıyorsunuz. Mail adresiniz var zaten bende. :D

Hocam bu konuyu biraz değiştirip kopyaladım. Bi' bakabilirseniz güzel olur. Taslak olarak kaydettim. @hakan yaeger hocam, isterseniz sizde gelin siteye rehberlerin hepsini geçirelim.

Hocam bu konuyu biraz değiştirip kopyaladım. Bi' bakabilirseniz güzel olur. Taslak olarak kaydettim. @hakan yaeger hocam, isterseniz sizde gelin siteye rehberlerin hepsini geçirelim.
SSD Seviye listesini paylaşabilirsiniz. Daha fazla Technopat için rehber paylaşmayı düşünmüyorum.

Geri
Yukarı