850 TL'ye PS3 alınır mı?

451827

Decapat
Merhabalar. Ben aşağıdaki ilandaki PS3'ü almayı, Türkiye ekonomisinin gidişatıyla doğru orantılı olarak konsol piyasalarında belli bir miktarda fiyat artışı yaşandığı zaman PS3'ü satmayı planlıyorum.

İlan: https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ii-orginal-oyuncu-kolu-yoktur-990375916/detay

İlandaki PS3, 40GB'lık fat kasa. İlan sahibini aradım, konuştum. Kendisi konsolu ilk çıktığı gün (2006 yılı) sıfır olarak almış. O günden bu güne konsola sahip olduğu diğer teknolojik aletlerde olduğu gibi tertemiz baktığını, düzenli olarak içini açıp özel malzemelerle toz temizliği yaptığını, kısacası konsolun bakımının iyi olduğunu, herhangi bir arızasının olmadığını ve hiç tamire gitmediğini söylüyor. Sorduğumda, herhangi bir kozmetik sıkıntısının olmadığını, (fat kasa olduğu için kılcal çizikler elbette ki olacaktır.) herhangi bir yere vurmadığını/sürtmediğini ve konsolu düşürmediğini söylüyor. İlan sahibi konsolu kırdırmamış, ve 15 adet orijinal kutulu PS3 oyuna sahipmiş. Bu 15 oyundan istediğim 5 tanesini seçebileceğimi söyledi. Konsolun yalnızca tek bir sıkıntısı var; o da oyun CD'sini içine alırken değil de, dışarı çıkarırken bazen takılma olabildiği. Bu problemi, konsolun oyun CD'ni içine aldığı yere konsolu çizmeyecek şekilde bir şey sokup oyun CD'sini dışarı çıkartarak çözdüğünü söyledi. Bence konsolun eskiliğine ve satıldığı fiyata (850 TL) bakılırsa, göz ardı edilebilecek bir problem.

Sizler bu PS3 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu konsol bu fiyata alınır mı? Alındıktan sonra belli bir süre geçtiği zaman konsol en az 50% kâr ile satılabilir mi? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alin az ilan galiba ölü ama bir bakabilirsiniz adam kol vermiyor zaten fat kasa 40gb alan ne yapcan hdd alsan 200 TL boş ver cihaz iyi ama bayağıdır kullanılmamış

Hocam bir 500 GB veya 1 TB HDD alırsanız oyunlarını HDD'ye kopyalar oynarsın CD derdi olmaz yani. Fat kasa olduğunu daha yeni gördüm konsol çalışıyorsa aldığınız zaman içini temizleyin termal macun yenileyin fan ayarı yapın size uzun süre gider.

PS3'ün grafikleri pek tatmin etmez şahsen bende de süper Slim modeli var ama çoğu oyunun grafikleri berbat grafikleri takmam diorsanız çok güzel hikayeli oyunları var.

Ölü ilan zaten fat kasayı satman zor biraz sarı ışık hatası veya kırmızı ışık hatası vermeyeceğinin garantisini kim verebilir fat kasalarda sarı ışık problemi oldukça meşhur.

Ölü ilan zaten fat kasayı satman zor biraz sarı ışık hatası veya kırmızı ışık hatası vermeyeceğinin garantisini kim verebilir fat kasalarda sarı ışık problemi oldukça meşhur.
İzmir'de yaşadığım için sonbahar ve kış ayları serin oluyor. İlkbahar ve yaz aylarında ise odamdaki klimayı çalıştırıyor, veya balkon kapısını açık bırakıyorum. Bunların yanında da konsolun bakımını yapmayı da tabii ki ihmal etmeyeceğim. Kısacası, düzenli bakımını yaptığım sürece, kullandığım ortamın sıcaklığına bağlı olarak konsolun sarı veya kırmızı ışık hatalarından herhangi birisini vereceğini zannetmiyorum.

İzmir'de yaşadığım için sonbahar ve kış ayları serin oluyor. İlkbahar ve yaz aylarında ise odamdaki klimayı çalıştırıyor, veya balkon kapısını açık bırakıyorum. Bunların yanında da konsolun bakımını yapmayı da tabii ki ihmal etmeyeceğim. Kısacası, düzenli bakımını yaptığım sürece, kullandığım ortamın sıcaklığına bağlı olarak konsolun sarı veya kırmızı ışık hatalarından herhangi birisini vereceğini zannetmiyorum.
5 6 saat aralıksız zorlarsanız bu hatalar çıkar düzgün kullanımda sorun çıkarmaz
10 senedir kutuda yatıyormuş makina

Geri
Yukarı