8500 TL'ye kadar laptop önerisi

Bu bilgisayar en mantıklı gibi duruyor.
Soğutmada sıkıntı yaşamzsınız. Yaşarsanızda 50TL civarında bir soğutucu alabilirsiniz.
https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V18-1.html
T5 17.1 almayı planlıyorum. 18.1'in mekanik klavyesi ders ve kütüphane ortamında sıkıntı çıkartabilir. Ayrıca 17.1 alıp 8 Gb RAM ve 1 TB HDD eklersem 18.1 ile aynı fiyata geliyor. Monster'ın sitesinde kıyasladığım kadarıyla da performansı etkileyecek bir fark yok.

T5 17.1 almayı planlıyorum. 18.1'in mekanik klavyesi ders ve kütüphane ortamında sıkıntı çıkartabilir. Ayrıca 17.1 alıp 8 Gb RAM ve 1 TB HDD eklersem 18.1 ile aynı fiyata geliyor. Monster'ın sitesinde kıyasladığım kadarıyla da performansı etkileyecek bir fark yok.
SSD size yeter. Mekanik sesi çok aşırı değil YouTube'dan ses testlerine ve incelemlerine bakabilrsiniz. Sizin seçiminiz istediğiniz seçimi yapabilrsiniz.

Monster T5 V18.1 çok cazip görünüyor bu fiyat bandındaki diğer modellere kıyasla. Tavsiyem, almışken 8 GB daha RAM ekletmeniz. Daha sonra uğraşmanıza gerek kalmaz.
17.1 alıp 8 Gb RAM ile 1 TB' HDD eklemeyi planlıyorum. Monster'ın sitesinde kıyasladığım kadarıyla 144 Hz ekran, bağlantı ve portlar, mekanik klavye özelliği ve kasa tasarım gibi farklılar var. Bunların da performansı etkileyeceğini düşünmüyorum.
SSD size yeter. Mekanik sesi çok aşırı değil YouTube'dan ses testlerine ve incelemlerine bakabilrsiniz. Sizin seçiminiz istediğiniz seçimi yapabilrsiniz.
Bir kaç ses testine baktım mağazada gidip görmeyi ya da 15 gün iade hakkımı kullanıp gelince bakmayı düşünüyorum. Sizce soğutma veya herhangi bir konuda farkı olabilir mi? Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

Son düzenleme:
Oyun için bu fiyat bandında Monster iyi bir tercihtir. 17" Ekran olup 60Hz den yüksek model seçin.
Oyun oynamaya pek vaktim yok, 15.6" işimi görür diye düşünüyorum. Ayrıca 18.1'in ekranı 144 Hz iken benim almayı planladığım 17.1 60 Hz.
Ben de 8500 civarında bir gaming laptop almayı düşünüyorum ama Monster'a pek sıcak bakmıyorum. Dell G5 daha güvenilir gibi duruyor.

Sizinle iletişim halinde kalabilir miyiz?Monster almayı planlıyorum ve T5 17.1'in sahip olduğu özelliklere sahip başka bilgisayarlar 10000 TL'den çok yukarıda. Monster alıp denemeyi eğer beğenmezsem 15 gün içinde iade etmeyi planlıyorum

Bunları görmemiştim mutlaka bakacağım, teşekkürler.

Son düzenleme:
Sizinle iletişim halinde kalabilir miyiz?Monster almayı planlıyorum ve T5 17.1'in sahip olduğu özelliklere sahip başka bilgisayarlar 10000 TL'den çok yukarıda. Monster alıp denemeyi eğer beğenmezsem 15 gün içinde iade etmeyi planlıyorum
Haberleşiriz, bu arada MSI GP63 Leopard 8RE modelinde de GTX 1060 ekran kartı ve i7-8750H işlemci var, o da indirime giriyor bazen, alternatif olarak aklınızda bulunsun bence.

Haberleşiriz, bu arada MSI GP63 Leopard 8RE modelinde de GTX 1060 ekran kartı ve i7-8750H işlemci var, o da indirime giriyor bazen, alternatif olarak aklınızda bulunsun bence.

Keşke Black Friday 1-2 hafta içinde olsaydı o zaman bekleyebilirdim ayrıca kur fiyatlarındaki değişim de büyük etken. 1 ay sonra dolar arttığında %20 indirim yapsalar bile şuanki fiyata düşmeyebilir diye düşünüyorum.

Şuan Monster kullanıyorum, bahsettiğiniz kronik hataları söyler misiniz?
Hocam yeni üye olduğum için mesaj atamama gibi bir sıkıntım var sanırım,ben de sizinle aynı model laptop alacağım için yazıyorum internet üzerinde birçok şikayet yazılmış fps değerlerinin düşüklüğü musteri hizmetleri şikayetleri vs sizin kullanıcı olarak yorumlarınız nelerdir oyunlarda fps testi yapma şansı buldunuz mu ? Artı eksi olarak bana değerlendirmenizi yazarsanız çok mutlu olurum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı