8500TL sistem toplama

Bütçe
8-8500
Ürünün kendi sitesinde ki açıklamaya baktığınız zaman "yarı modüler" yazısını görebilirsiniz.
Bakınız "yarı modüler" yazıyor.
Bu bütçede yarı modüler güç kaynağı bulamazsınız. Ayrıca sizin önerdiğiniz güç kaynağında kullanılan malzemeler kalitesiz. Fiyatına göre çok kötü. Sizin paylaştığınız güç kaynağı bunun bile rakibi değil.

Ben
Bu bütçede yarı modüler güç kaynağı bulamazsınız. Ayrıca sizin önerdiğiniz güç kaynağında kullanılan malzemeler kalitesiz. Fiyatına göre çok kötü. Sizin paylaştığınız güç kaynağı bunun bile rakibi değil.

Ben güç kaynağı önermedim. Önerilen ancak monitör ve SSD'si eksik olan bir PC vardı ve ben ona monitör ve SSD önerisi yaptım. Eğer başta önerdiğim güç kaynağından bahsediyorsanız Cooler Master'ın 80+ 600W V4 modeli Evet önerdiğiniz güç kaynağı önerdiğimden daha iyi. Piyasada ki her parçayı bilebilme gibi bir durumumuz da yok. Tabi ki birbirinden üstün çıkabilir. Anlıyorum. Ancak ben Cooler Master'ın güç kaynağından başka güç kaynağı önermedim.
Yarı modüler yazısına gelecek olursak : Ben o sözü, sizin önerdiğiniz güç kaynağının sitede tanıtım yazısından esinlenerek söyledim. Yoksa sizinle alakalı bir sorun veya sıkıntı yok. Eğer sert çıkıştıysam ise sizden özür dilerim. İyi akşamlar kolay gelsin.

Cevap veren herkese teşekkür ederim. Bugün, öneriler doğrultusunda ekran kartı hariç sistem parçalarını sipariş ettim. İlk defa bir şeyi almak için acele etmedim. İnşallah elimde patlamaz.

i5 10400F işlemci (1329 TL )
C. Ballistix RAM 2x8 (595 TL )
Samsung evd SSD (510 TL )
Zalman N5 kasa (426 TL )
XPG pylon 650W PSU( 569 TL )
MSI B460 anakart ( 715 TL )

Toplamda 4144 TL yaptı.

Kalan bütçeye de ekran kartı ve monitör sığdırabilirsem tamam. Olmazsa sadece ekran kartını alacağım. Bu arada Akakçe üzerinden fiyat araştırması yaptım. Alışveriş sitesine giriş yaptığımda fiyatların değiştiğini gördüm. Mesela anakart Akakçe'de 675 TL gösterilirken satın almak için girdiğimde en ucuz fiyat 715 TL oldu. Hata mı yaptım iyi mi oldu bilmiyorum ama siparişi verdim. Umarım pişman olmam.

Cevap veren herkese teşekkür ederim. Bugün, öneriler doğrultusunda ekran kartı hariç sistem parçalarını sipariş ettim. İlk defa bir şeyi almak için acele etmedim. İnşallah elimde patlamaz.

Toplamda 4144 TL yaptı.

Kalan bütçeye de ekran kartı ve monitör sığdırabilirsem tamam. Olmazsa sadece ekran kartını alacağım.
Gayet iyi parçalar seçmişsiniz. Hayırlı olsun. Ekran kartı olarak RTX 3060 ya da RTX 3050 bekleyebilirsiniz. Monitör olarak 1080 p mi düşünüyorsunuz?
Ayrıca bu ekran kartı 2800 TL civarıydı. Eğer yakın zamanda stoklar yenilenmezse buna bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Gayet iyi parçalar seçmişsiniz. Hayırlı olsun. Ekran kartı olarak RTX 3060 ya da RTX 3050 bekleyebilirsiniz. Monitör olarak 1080p mi düşünüyorsunuz?

Açıkçası monitöre kesin karar vermedim. Ekran kartından sonra artık param hangisine yetiyorsa onu alacağım.
Gayet iyi parçalar seçmişsiniz. Hayırlı olsun. Ekran kartı olarak RTX 3060 ya da RTX 3050 bekleyebilirsiniz. Monitör olarak 1080 p mi düşünüyorsunuz?
Ayrıca bu ekran kartı 2800 TL civarıydı. Eğer yakın zamanda stoklar yenilenmezse buna bakabilirsiniz.

Sağolun takip edeceğim. Olmazsa dediğiniz gibi bunu alırım.

Sağ olun takip edeceğim. Olmazsa dediğiniz gibi bunu alırım.

Bu konuya bakabilirsiniz. Ekran kartı fiyatları şu an çok yüksek. GTX 1660 Ti'ı bu fiyata almanızı pek önermem. Sadece takip listenize ekleyip, fiyatı düşerse diye bakabilirsiniz. Tavsiyem RTX 3050 için beklemeniz. Belki RTX 3060 daha ucuza çıkarsa, ona da bakabilirsiniz.

Bu konuya bakabilirsiniz. Ekran kartı fiyatları şu an çok yüksek. GTX 1660 Ti'ı bu fiyata almanızı pek önermem. Sadece takip listenize ekleyip, fiyatı düşerse diye bakabilirsiniz. Tavsiyem RTX 3050 için beklemeniz. Belki RTX 3060 daha ucuza çıkarsa, ona da bakabilirsiniz.

AAA çok iyi oldu bu teşekkür ederim. Bekleyeceğim artık. Nasipte ne varsa o kısmet olacak.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı