850W ve üzeri PSU önerisi

odiseus41

Hectopat
Selam,

1 yıl içerisinde AM4'ten AM5'e geçmeyi planlıyorum. Geçtiğimiz sene içerisinde aşağıdaki bileşenleri yükselttim (güncelleri mevcut sistem özellikleri kısmında). PSU'ya hiç dokunmadım ve güvenilir/kaliteli bir marka/model olduğunu da düşünmüyorum. Hem biraz ileriye dönük hem de 7800x3D ve 7900XTX gibi bileşen güncellemelerini kaldırabilecek bir PSU arıyorum. En kötü ihtimalle 5800x3D ve 6800XT (muadili veya 1-2model üstü) güncellemeleri yapacağım. 5800x3D alırsam AM4'te bir süre daha kalacağım ve AM4 => AM5 geçişi için değiştirmem gereken malzemelerin maliyetlerinden kurtulacağım. Bu konuda da fikirleriniz var ise paylaşabilirsiniz.
  • İşlemci 2600X.
  • RX 590.
  • Adata Single Gammix.
Ek olarak PSU bakınırken referans aldığım PSU tier list linkini aşağıda iletiyorum:

Mevcut sistem:
  • ASRock B450M Pro4 anakart.
  • AMD Ryzen 5 5600X CPU.
  • Gigabyte RX 6650 XT Gaming OC GPU.
  • Kingston Fury Beast RGB KF436C17BBAK2/16 16 GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL17 RAM.
  • XPG Invader (Black) kasa.
  • High Power 600W simplicity 80+ PSU.
Fikir ve önerilerini paylaşan arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

@RPM PSU konusunda ilgili olduğunuzu gördüm, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
@odiseus41

750W üzeri için:

Buna ek olarak @CEO of SM Technology'nun attığı C850 modeli de alınabilir.

@odiseus41

750W üzeri için:

Buna ek olarak @CEO of SM Technology'nun attığı C850 modeli de alınabilir.
Cevaplar için teşekkür ederim,

FSP Hydro G Pro HG2-1000 1000 W Power Supply overkill mi olur?

@odiseus41 Hydro G Pro iyidir güzeldir ancak sesli çalışıyor. Daha güncel bir model olduğu için RMx'i önerdim.

Düzenleme: sesli çalışma durumu yük altında geçerli. Bahsettiğiniz kartlar PSU'yu yük altına sokacak kadar güç tüketmiyor, bu sebeple ses sorun olmaz. Yine de güncellik iyidir, ayrıca Corsair garanti konusunda daha iyi.

@odiseus41 Hydro G Pro iyidir güzeldir ancak sesli çalışıyor. Daha güncel bir model olduğu için RMx'i önerdim.

Düzenleme: sesli çalışma durumu yük altında geçerli. Bahsettiğiniz kartlar PSU'yu yük altına sokacak kadar güç tüketmiyor, bu sebeple ses sorun olmaz. Yine de güncellik iyidir, ayrıca Corsair garanti konusunda daha iyi.
Teşekkür ederim. 850W veya 1000W alacağım.

Seri bu sanırım değil mi? Corsair modellerde single veya multi rail olması bir fark yaratıyor mu?

Edit:
RMX shift: https://www.corsair.com/us/en/p/psu...-fully-modular-atx-power-supply-cp-9020253-na
RMX: https://www.corsair.com/us/en/p/psu...plus-gold-fully-modular-atx-psu-cp-9020201-na

Hangi seriyi almalıyım?

Son düzenleme:

Fiyatı oldukça iyi.

RMx ile RMx Shift arasındaki farkı bilmiyorum hatta Shift modelini ilk defa görüyorum. RMx modeli altında satıldığı için iç yapılarının aynı olduğunu zannediyorum ama kontrol etmekte fayda var.

Attığınız linkteki düz RMx modeli,, alıp geçin derim.

Seri bu sanırım değil mi? Corsair modellerde single veya multi rail olması bir fark yaratıyor mu?

Multi ve single rail arasında kullanımı etkileyecek bir fark yok.

Fiyatı oldukça iyi.

RMx ile RMx Shift arasındaki farkı bilmiyorum hatta Shift modelini ilk defa görüyorum. RMx modeli altında satıldığı için iç yapılarının aynı olduğunu zannediyorum ama kontrol etmekte fayda var.

Attığınız linkteki düz RMx modeli, alıp geçin derim.

Multi ve Single rail arasında kullanımı etkileyecek bir fark yok.

Biraz bakındım:
Çıkışlar arka yerine yan tarafta ve ATX 3.0 uyumlu. Benim attığım MediaMarkt linkli üründe ATX 3.0 var. Farklar bunlar sanırım sadece. Biraz ATX 3.0 standardına bakındım ve kararsım kaldım. Aşağıdaki ürünü alasım var fakat gerekli mi onu da bilmiyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı