860 Evo vs XPG SX2800 vs XPG S40

Vnavspeed

Hectopat
Herkese merhaba.

Şu an mevcut sistemimde Corsair MP510 480GB M.2 SSD ve 1TB mekanik sürücü mevcut. Ancak kullandığım simülasyonların eklentileri ve kurmak isteyip kuramadığım Steam oyunlarım için SSD almak istiyorum. Bütçe 2500 TL'yi geçmesin istiyorum.

Aklımda 3 SSD var

Samsung 860 QVO SATA 2TB.
XPG SX8200 PRO veya SX6000 M.2 2TB.
XPG S40 Spectrix RGB M.2 SSD

Duyduğum kadarıyla S40'larda ısınma sorunu mevcutmuş. Piyasa değeri de tam ideal aralıkta ancak alırsam sıkıntı çeker miyim karasızım? Anakart MSI Z390 GAMING Plus 2 tane M.2 yuvası var. Ekran kartının altında kalan 2 numaralı yuvaya takacağım eğer M.2 alırsam. Avantaj ve dezavantajlarıyla birlikte bu SSD'leri değerlendirip öneride bulunursanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten halihazırda M2 SSD kullanıyorsunuz. Anladığıma göre de sadece günlük kullanım ve oyun odaklı bir kullanıma sahipsiniz.

Şöyle söyleyeyim, SATA ve M2 SSD'ler günlük kullanım ve oyun odaklı kullanımda farksızdırlar. Sadcece okuma-yazma hızları arasında uçurumlar vardır ki hissedilmez. Bu da demek olur ki bir M2 almaya gerek yok. SATA SSD'ler sizi memnun edecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6 adet de SATA portunuz var, sıkıntısız takarsınız.

Şahsen Samsung 860 Evo tavsiyem.

Son düzenleme:
Aynı fiyat bandında 860 EVO 2 TB varken QVO modeli alınmaz.

ADATA SSD'leri de önermiyorum bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı