8600 TL Yayın ve Kayıt Bilgisayarı Tavsiyesi

lethaltempo

Decapat
Merhabalar,
Öncelikle vakit ayıracak herkese çok teşekkür ediyorum şimdiden. 8600 TL bütçe ile rahat 1080p60fps kayıt alabileceğim ve yayın yapabileceğim bir bilgisayar almak istiyorum. Hem sistem montajı yapmaktan çekindiğim için hem de bilgisayarı en geç 3 gün içinde kullanmaya başlamam gerektiği için tek bir yerden bütün parçaları almaya karar verdim.

İtopya'dan aşağıdaki sistemi topladım fakat emin olamadığım konular oldu, yardımcı olursanız sevinirim.
Bu sistem yeterince sessiz çalışır mı? Fiyatı yükseltmeden yerine alınabilecek daha iyi parçalar var mı? Sistemi itopyadan toplamak durumunda değilim, alternatif bir siteden de alabilirim. İtopya'yı kasayı gidip kendim rahatlıkla teslim alabileceğim için tercih ettim. Birkaç ay sonra bilgisayara tekrar soğutucu vs. için harcama yapabileceğim ama en azından 3-4 ay sıkıntısız kullanabilmem gerekiyor.

Asus MG248Q 144hz oyuncu monitörüm var, freesync için ekran kartı tercihi önemli bu açıdan.

Ram 260TL daha ucuza GSKILL 1x16gb 3000 mhz alınabiliyor fakat 2 slot ve 3200 mhz daha iyi olur diye düşündüm.

- AMD Ryzen 7 2700X Soket AM4 3.7GHz 20MB Önbellek 8 Çekirdek İşlemci (fan dahildir) - Tray
- ASUS TUF B450M-PRO GAMING AMD B450 Ryzen 2 AM4 DDR4 3200MHz (OC) M.2 HDMI DVI ANAKART
- GSKILL 16GB (2X8GB) Ripjaws V Siyah DDR4 3200Mhz CL16 Dual Kit Ram
- ASUS Geforce ROG STRIX RTX 2060 OC Edition 6G GAMING 192Bit GDDR6 DX12 Ekran Kartı
- Cooler Master MasterBox MB520 Tempered Glass RGB Led 3x120mm Fanlı Akrilik Ön Panel Pencereli MidTower Kasa
- ADATA 512GB XPG SX8200 PRO PCIe Gen3x4 M.2 SSD (3500MB Okuma / 2300MB Yazma)
- Thermaltake Smart 600W 80 Plus 12cm RGB Led Fanlı PSU
Sitedeki MASTER-TUF-2760 adlı hazır sistemin, ram ve kasasının değiştirilmiş hali bu.

Eski kasamda 1TBlık bir HDD var, onu geçirmeyi düşünüyorum. SSD'm de var aslında ama arızalandı sanırım, normalde 20 saniyede bilgisayar açılırdı artık 3-4dk sürüyor, bazen boot sırasında SSD'yi görmüyor.

Genel itibariyle bu şekilde, şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Toplamda 8700₺ küsür yapıyor ramlerin rgb olmayan tercih ede de bilirsiniz o zaman bütçenize tam uymuş oluyor.
Screenshot_20190430-113022.png

Böyle güçlü bir sistem alıcaksanız ve kayıt render işleriyle uğraşacaksanız anakartta X470 serileri tercih etmelisiniz

Toplamda 8700₺ küsür yapıyor ramlerin rgb olmayan tercih ede de bilirsiniz o zaman bütçenize tam uymuş oluyor.Eki Görüntüle 389893
Böyle güçlü bir sistem alıcaksanız ve kayıt render işleriyle uğraşacaksanız anakartta X470 serileri tercih etmelisiniz

Sistemi hangi siteden topladınız acaba?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sinerji'de topladığınız kasayı almayı düşünüyorum, sadece kasa konusunda emin olamadım. Ön fanları olmadığı için sıkıntı yaşamam değil mi? Video kaydı ve yayın yapmanın yanında, az da render işlerim de olacak. Soğutma yeterli olmayabilir mi diye düşünüyorum.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sinerji'de topladığınız kasayı almayı düşünüyorum, sadece kasa konusunda emin olamadım. Ön fanları olmadığı için sıkıntı yaşamam değil mi? Video kaydı ve yayın yapmanın yanında, az da render işlerim de olacak. Soğutma yeterli olmayabilir mi diye düşünüyorum.
Açıkcası kasanın ön kısmında fan var mı yok mu bir bilgim yok , ancak yok ise ilerleyen zamanda bütçeniz olduğu zaman aladabilirsiniz benim o kasayı önerme sebebim yanında 750w80+ psu da olduğu için uzun yıllar götürücektir sizi
İsterseniz 512 gb m2 yerine 256 gb m2 alınıp geriye kalan bütçeyle de kasanın ön kısmına dilediğiniz fanları alabilirsiniz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı