860M kullanırken bilgisayar yavaşlıyor

buğrakayaO

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Marka ‎HP PALİVLİON
Ekran kartı : NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Ti
Form Faktör ‎Dizüstü Bilgisayar
Ekran Boyutu ‎15.6 İnç
Çözünürlük ‎1920x1080 Pixels
İşlemci : Intel Core i5-11300H
İşlemci Hızı ‎2.8
İşlemci Sayısı ‎1
RAM Boyutu ‎8 GB
Bellek Teknolojisi ‎DDR4
Meslek
Lise öğrencisi
Arkadaşlar bende ekran kartı var, NVIDIA 860M. Laptop ekran kartını kullandığım zaman bilgisayar açılıyor ama çok yavaş. Mesela GameLoop'u açınca mavi ekran geliyor ve çok. Yavaş 2. ekran kartı HD grapchis 4600, kullandığım zaman bilgisayar ondan 20 kat daha hızlı, mavi ekran da vermiyor. Sizce neden NVIDIA ekran kartım böyle bir şey yapıyor? Benim düşüncem ekran kartı yanlış veya hatalı yüklenmesi.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    19,7 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bende ekran kartı var, NVIDIA 860M. Laptop ekran kartını kullandığım zaman bilgisayar açılıyor ama çok yavaş. Mesela GameLoop'u açınca mavi ekran geliyor ve çok. Yavaş 2. ekran kartı HD grapchis 4600, kullandığım zaman bilgisayar ondan 20 kat daha hızlı, mavi ekran da vermiyor. Sizce neden NVIDIA ekran kartım böyle bir şey yapıyor? Benim düşüncem ekran kartı yanlış veya hatalı yüklenmesi.
Yanlış yazılım kaynaklı olabilir.

Sürücünü DDU ile kaldırığ en güncel olanı yükle.
allah razı olsun şimdi kaldırdım yeni sürücü yüklüyom şimdi teşşekürler
Sürücünü DDU ile kaldırığ en güncel olanı yükle.
kardeşim ddu yu yükledim sürücüsünü kaldırdım ama 1 dakika sonra yine kendi kendi ne yükleniyor nvidia nın drive sini yükledim fakat yine aynı sorun ve yeniden başlatım bilgisayarımın şifresini girerken orda takılı kaldı 2 saat boyunca onla uğraştım biosa bile girdim çarem kalmadığı için sonunda açabildim ve nvidia ekran kartını elle devre dışı bıraktım bana başka bişey önerebilirmisin.

Son düzenleme:
Allah razı olsun şimdi kaldırdım yeni sürücü yüklüyom şimdi teşekkürler.

Kardeşim DDU'yu yükledim sürücüsünü kaldırdım ama 1 dakika sonra yine kendi kendi ne yükleniyor NVIDIA'nın Drive'sini yükledim fakat yine aynı sorun ve yeniden başlatım bilgisayarımın şifresini girerken orada takılı kaldı 2 saat boyunca onla uğraştım BIOS'a bile girdim çarem kalmadığı için sonunda açabildim ve NVIDIA ekran kartını elle devre dışı bıraktım bana başka bir şey önerebilir misin?

Güncel sürücüyü yükledin mi?

Aynı işlemi Windows güncellemelerini kapatarak dene da senden önce Windows indiriyor olabilir. Ekran kartı arza vermiş olabilir, işlemciye ayırdığın RAM'i BIOS'tan ayarlayabilirsin.

Bu sorun bilgisayarı aldığımızda vardı.

Geri
Yukarı