872 TL Elektrik faturası geldi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Isıtıcı kullanımı varmış bi' zahmet. Rezidanslı ürün kullanmamaya özen gösterin siz de.
Bu nasıl bir sığ zihniyet ya? Bu yaptığın ağzın aynısını sorumlulara yapmak yerine gelmiş zar zor kendince ısınan insanlara yapıyorsun. Ne hazımsız adam ya. Burada ki mesaj yüzünden gidiyor başka konuda ki mesajıma '🤣' atıyor.

Bu nasıl bir sığ zihniyet ya? Bu yaptığın ağzın aynısını sorumlulara yapmak yerine gelmiş zar zor kendince ısınan insanlara yapıyorsun.

Aynı durumdan ben de muzdaribim arkadaşa sadece tavsiyede bulundum ne yapmamı bekliyorsun faturasına ortak mi olayım?

Günlük elektrik tüketimini artıracak ürünleri mevcut imkanlar dahilinde biraz daha az kullanmasını tavsiye etmem neden bu kadar yara oldu size anlamış değilim. Galiba günlük duyarinizi kasamadiniz.

Bize 300 geldi. Evde 5 kişiyiz annem ilk defa bu kadar fazla geldiğini söyledi. Biz 5 kişi 300 gelirken siz ne yapıyorsunuz da 872TL geliyor, şaşırdım.

Aynı durumdan ben de muzdaribim arkadaşa sadece tavsiyede bulundum ne yapmamı bekliyorsun faturasına ortak mi olayım?

Günlük elektrik tüketimini artıracak ürünleri mevcut imkanlar dahilinde biraz daha az kullanmasını tavsiye etmem neden bu kadar yara oldu size anlamış değilim. Galiba günlük duyarinizi kasamadiniz.
Arkadaş haklı, bu kadar çok fatura gelmesinin sebebi %90 ısıtıcıdır. Isınmak için çok fazla elektrik harcıyor. Daha az fatura gelmesini istiyorsa ya alternatif çözüm bulmalı ya da battaniye...

Bize 177 lira geldi ne kullanıyorsunuz siz?

Fazla faturadan dolayı şikayetçi olan ben değilim sensin.

Kastetmek istediğim; rezidanslı şeyleri kullanmamaya özen göster, yoksa gelip burada fatura böyle geldi şöyle gitti diye konu açarsın. Bana mahalle ağzıyla konuşuyor ey Allah'ım.

Rezidanslı dememe rağmen televizyon ve telefon şarjından bahsetmen de açıklıyor kendini. Hadi sana iyi faturalar.
Aynısı başınıza gelir umarım.

Arkadaşlar evinizde elektrik var mı emin misiniz? Nasıl 300 400TL gelebilir. Bize 1400TL geldi. Arkadaşıma 2500TL geldi. Bize normalde 400-500TL falan gelirdi.

Tek sorun onun veya başkalarının rezidanslı ürün kullanması mı ? Zamlar normal herşey normal yani ülkede size göre tek sorun rezidanslı ürün kullanımı. Belki evinde doğalgaz yok belki soba bacası yok belki klima alacak parası yok mecburiyetten rezidanslı ısıtıcı kullanmak zorunda! yorum yapmış olmak için yorum yapıyorsunuz başka birşey değil.
Evet soba yakıyoruz mecbur kullanıyorum.

Bize 300 geldi. Evde 5 kişiyiz annem ilk defa bu kadar fazla geldiğini söyledi. Biz 5 kişi 300 gelirken siz ne yapıyorsunuz da 872TL geliyor, şaşırdım.
Kardeşim doğalgazımız yok. Şofben var eskiden kış aylarında 300-350 geliyordu. Evet kullandığımız şeyler normal şeyler değil ama 870 ilk defa geliyor. Her türlü zam var demek istediğim bu.
Arkadaş haklı, bu kadar çok fatura gelmesinin sebebi %90 ısıtıcıdır. Isınmak için çok fazla elektrik harcıyor. Daha az fatura gelmesini istiyorsa ya alternatif çözüm bulmalı ya da battaniye...
Aynen kanka ders çalışırken battaniye sararım. Çok yardımsever Technopat üyeleri sizden çözüm önermenizi istemedim. Şunu yap bunu yap demeyin bana. Sadece bunu dile getirdim. Hadi ben ısıtıcı yakıyorum. Herkese fazla geliyor ve herkes isyanda. Onlar da mı ısıtıcı kullanıyorlar? :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı