872 TL Elektrik faturası geldi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Hououin Kyouma @wwhark @curiousoftech
IMG_20220131_234340.jpg

458.10TL
Yalnız yaşıyorum, asosyal olmak ve evden çıkmamak bile çok pahalı.

Kardeşim doğalgazımız yok. Şofben var eskiden kış aylarında 300-350 geliyordu. Evet kullandığımız şeyler normal şeyler değil ama 870 ilk defa geliyor. Her türlü zam var demek istediğim bu.

Aynen kanka ders çalışırken battaniye sararım. Çok yardımsever Technopat üyeleri sizden çözüm önermenizi istemedim. Şunu yap bunu yap demeyin bana. Sadece bunu dile getirdim. Hadi ben ısıtıcı yakıyorum. Herkese fazla geliyor ve herkes isyanda. Onlar da mı ısıtıcı kullanıyorlar? :D
Bunların kafası basmaz hocam. Biz klima kullanıyoruz. Klima da Samsung'un kaliteli enerji tasarruflu bir modeli. Eskiden 400-500TL arası fatura gelirdi. Bu ay zam geldi diye dikkat etmemize çoğu şeyi kısmamıza rağmen 1400TL geldi.

Cidden bu duruma geldik mi ya? Bilgisayarım aşırı güçlü bir şey 7-24 açık olur genelde ve asla tasarruf etmeye çalışmazdım bile. 200'den fazla gelmezdi, şu an durumlar ne bilmiyorum.

Aynen kanka ders çalışırken battaniye sararım. Çok yardımsever Technopat üyeleri sizden çözüm önermenizi istemedim. Şunu yap bunu yap demeyin bana. Sadece bunu dile getirdim. Hadi ben ısıtıcı yakıyorum. Herkese fazla geliyor ve herkes isyanda. Onlar da mı ısıtıcı kullanıyorlar? :D
Çocuk sana burada faturanın neden çok geldiğini nasıl çözüm bulabilirsin diye yardım etmeye çalışıyor sen ise senin dediklerin dışında bir şey diyenlere hemen feryat ediyorsun. Böyle devam et.

Bu arada ormana gidip odun da toplayabilsin. Böylece kömür parası vermek zorunda da kalmazsın.

Gelmez sen merak etme sobanin yanında ısıtıcı kullanıp termonukleer bomba imalatı yapan arkadaş.

Sobanın yanında ısıtıcı kullanmıyorum. Odamda kullanıyorum soba oturma odasında. İnşallah benim yaşadıklarımı yaşarsınız tek isteğim bu. Şu an göz göre dalga geçiyorsunuz. Yazıklar olsun. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Çocuk sana burada faturanın neden çok geldiğini nasıl çözüm bulabilirsin diye yardım etmeye çalışıyor sen ise senin dediklerin dışında bir şey diyenlere hemen feryat ediyorsun. Böyle devam et.
Tavsiye öneri isteyen kim konuda? Buradaki olay "ZAM". Öncekiyle sonrasının karşılaştırılması. Bildiğin hırsızlık. Bu kafalarla devam ederse normal zaten.

Bunların kafası basmaz hocam. Biz klima kullanıyoruz. Klima da Samsung'un kaliteli enerji tasarruflu bir modeli. Eskiden 400-500TL arası fatura gelirdi. Bu ay zam geldi diye dikkat etmemize çoğu şeyi kısmamıza rağmen 1400TL geldi.
Aynen öyle yapacak bir şey yok.
Tavsiye öneri isteyen kim konuda? Buradaki olay "ZAM". Öncekiyle sonrasının karşılaştırılması. Bildiğin hırsızlık. Bu kafalarla devam ederse normal zaten.
Çözüm istediğim de yok işte ama Türkçe dersini tam alamayınca bunun gibi kişiler böyle konuşuyor yapacak bir şey yok.

Adam ısıtıcı kullandı diye fatura zamlı gelmiş olabilir fakat bunu kullanmasın mı yani? Arkadaş ısıtıcı ulan, ısınmak en doğal hakkımız yani zihniyetinizi anlamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı