8GB RAM kullanılabilir miktar 7.9 GB gösteriyor

Berke199807

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce anakart + işlemci değiştirdim. Kullandığım 8 GB DDR4 2133 MHz belleği de sistemime taktım. Ardından Windows kuruduktan sonra RAM kullanımının 7.9 GB olduğunu fark ettim. BIOS'u biraz kurcaladım ama sanırım alakası olabilecek bir seçenek bulamadım. Donanıma ayrılan 80 MB var sanırım o yüzden öyle gözüküyor. Hangi donanımın 80 MB kullandığını nasıl bulabiliriz? Ya da düzeltmek için başka bir yolu varsa söyleyebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20201119_165618.jpg
    IMG_20201119_165618.jpg
    284,7 KB · Görüntüleme: 149
Son düzenleyen: Moderatör:
Düzeltmenin yolu yok sanırım. Varsa da bir şey değişmez sadece gözüktüğü yer değişir
Şu an emülatör açık ve böyle.
Screenshot_146.png

arkadaşlar boş muhabbet 7.9 gözükünce 7.9 mu oluyo yani bilgisyarınız olduğuna şükredin ben im 2gb ram 2ghz ve intel core:(

Merhaba arkadaşlar 2 gün önce anakart + işlemci değiştirdim. Kullandığım 8 GB DDR4 2133 MHz belleği de sistemime taktım. Ardından Windows kuruduktan sonra RAM kullanımının 7.9 GB olduğunu fark ettim. BIOS'u biraz kurcaladım ama sanırım alakası olabilecek bir seçenek bulamadım. Donanıma ayrılan 80 MB var sanırım o yüzden öyle gözüküyor. Hangi donanımın 80 MB kullandığını nasıl bulabiliriz? Ya da düzeltmek için başka bir yolu varsa söyleyebilir misiniz?

Dostum Windows 100 MB'lik gibi birşeyi donanıma ayırıyor diyor kullanan değil kullanılabilen her şey normal iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı