8MBps Pakette 6.8MBps Hız İyi Mi?

seyhmus

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, benim internet hızım 8 mb ve hız testine göre bu sonuçları alıyorum. Sizce bu sonuçlar normal mi yoksa düşük mü ? :)

n5o5rB.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal, hatta iyi. Tam 8MBPs alamazsınız zaten. Altyapı, kablolar, modem, bilgisayar gibi bir çok etmen var. İnternet sağlayıcıda zaten 8mbps ye kadar diyor.

Eğer net 8mbps'lik bir tarife ise normal değil. Ama tarifen "8mpbs'e kadar" diye isimlendirilmişse normal. Hatta güzel bile denebilir.

Düzenleme: TTnet'in 24mbps'e kadar HiperNet tarifesini kullanıyorum şu an adil kullanımı aşmış durumdayım. Aşmadan önce hız testi yapmadım ama indirme yaparken ortalama 2.5mb/sn ile indirme yapabiliyorum.

aaaa.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@raki0123 ping normal. Upload hızın düşük fakat download hızın eğer "8mbps'e kadar" olan bir tarife kullanıyorsan normal. Çünkü o tarifeye göre 1mbps de gelebilir 7-8 de gelebilir. Yine de internette olağandışı bir yavaşlama olduğunu düşünürsen modemi kapat 5-10 saniye sonra tekrar aç. Bazen işe yarayabilir.

Düzenleme: İnternet Explorer çok marjinal bir seçim olmuş kardeşim :)

10 ms olması diğer arkadaşlara göre iyi mi ? Birde upload hızı neden bu kadar düşük,bir soru daha soracağım mesela internetten bi dosya indiriyorum en fazla 860 kb görebiliyorum bunun nedeni ne olabilir ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı