9 000TL laptop önerisi

Valla gereksinimlerin biraz karışık. Tam olarak ne yapması lazım laptopun?

Renk ile önemli iş yapıyor musun, yüksek sRGB değerleri senin için önemli mi, önemliyse harici bir monitörün var mı?
Pil ömrü gerekli mi senin için? Gaming laptoplarınki çok iyi değil.
RGB klavye vs kapatılabilir de gaming laptopları yüksek performansta kullanırsan baya ses çıkarabilir, bu senin için sıkıntı olur mu yoksa sessiz moda almakla mutlu olur musun?
Ve de hafif olması önemli mi? Gaming laptopların ucuz modellerinin çoğu ağır oluyor.

Mesea Dell G315 paneli iyi değil sadece %45 NTSC, soğutması iyi değil tam yük altında işlemciyi kısması gerekiyor, biraz ağır 2.4 kg, kalitesi de çok iyi değil 2-3 yıla biraz eskimeye başlar. Bunlar sana sıkıntı olmazsa alabilirsin.

Hocam IPS panele sahip bir ekran görüntü için bana yeterli. Onun dışında şarjı günde minimum 6 saat felan gitse yeter bana, ara ara sarja takabilme olanağım var. Onun dışında dediğim gibi programlarımı sorunsuz hızlıca calistirsin yeter, birde soğutma konusunda beni yarı yolda birakmayacak uzun yillar kullanabilecegim bir cihaz arıyorum. Ben ille gaming laptop aramıyorum ama 9.000TL vermişken iyisini alayim diyorum az para değil sonuçta. Bu parayi verdikten sonra birde soğutmasıyla, photoshop ile islem yaparken takilmasiyla veya render yaparken donmasiyla ugrasmayayim istiyorum. Yani oyun tarafi dedigim gibi haftada belko 1 - 2 defa 1 saat oyun oynarım. Önemli olan iş yönünde programlarda sıkıntı olmasin.

Yani renklerle felan cok ince isim olmuyor.

Hocam IPS panele sahip bir ekran görüntü için bana yeterli. Onun dışında şarjı günde minimum 6 saat felan gitse yeter bana, ara ara sarja takabilme olanağım var. Onun dışında dediğim gibi programlarımı sorunsuz hızlıca calistirsin yeter, birde soğutma konusunda beni yarı yolda birakmayacak uzun yillar kullanabilecegim bir cihaz arıyorum. Ben ille gaming laptop aramıyorum ama 9.000TL vermişken iyisini alayim diyorum az para değil sonuçta. Bu parayi verdikten sonra birde soğutmasıyla, photoshop ile islem yaparken takilmasiyla veya render yaparken donmasiyla ugrasmayayim istiyorum. Yani oyun tarafi dedigim gibi haftada belko 1 - 2 defa 1 saat oyun oynarım. Önemli olan iş yönünde programlarda sıkıntı olmasin.

Yani renklerle felan cok ince isim olmuyor.
Gaming laptopta 6 saat gibi pil ömrü baya zor. İnternette gezerken uzun süre dayanan bu laptoplar var bildiğim.
İkisinden Nitro 5 120Hz modelini öneririrm ben.

Gaming laptopta 6 saat gibi pil ömrü baya zor. İnternette gezerken uzun süre dayanan bu laptoplar var bildiğim.
İkisinden Nitro 5 120Hz modelini öneririrm ben.
Hocam acer marka 2 bilgisayar aldım son 6 yil içinde ikisinden de memnun kalmadım. O sebeple acer almayı pek düşünmüyorum. Acer monitorleri de kullandim onlarda pek tatmin etmedi beni onerin icin cok tesekkurler ama son care belki acer a kaliriz :)

Geri
Yukarı