9-10 ayda sayısal 100k yapılır mı?

Tr_temhA

Hectopat
Seneye sınava gireceğim ve hedefim 90-100k civarı yapmak. Türkçe netim 30+ civarında oluyor. En son olduğum TYT denemesinde toplam 60 net yaptım. Eylül-Ekim ayına kadar geometri ve TYT matematik konularını bitirmeyi düşünüyorum. Her gün süre tutarak 30 soru paragraf çözmeyi düşünüyorum. Amacım Türkçeyi hızlı çözüp matematiği yetiştirmek. Sosyal düzgün bir tekrar ile 15+ yaparım. Türkçe zaten 30+ net garanti oluyor. Mat ve fenden 30 net yapsam TYT 75+ net 100k için yeterli olur diye düşünüyorum. 100k yapanlar o civarda TYT neti yapmış. AYT sınavında ise 45-50 net yapsam yetecek. Size düzgün bir soru çözümü ile 100k yapılır mı? Fen biraz sıkıntılı bu yüzden endişeliyim.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Hocam her konuda sizi gördüm bu yüzden düşüncenizi merak ediyorum.

Mümkün, hedefiniz ciddi zor bir hedef değil. Matematikteki eksikliklerinizi hızlı bir şekilde kapatıp Fen kısmına da elinizden geldiğince halletmeye çalışın. Her dersi eksiksiz olarak çalışın ve en önemli olanı da şu ki günlük az az da olsa her gün ders çalışın. Sınavı kazanamayanların çoğunun kazanamama sebebi de düzenli ders çalışma alışkanlığı olmadığı için kazanamıyor. Bu dengeyi tutturup günlük 3-4 saat vaktinizi derse ayırırsanız istediğiniz hedefe ulaşabileceğinizi düşünüyorum. Şimdiden YKS 2024 için başarılar diliyorum.

Mümkün, hedefiniz ciddi zor bir hedef değil. Matematikteki eksikliklerinizi hızlı bir şekilde kapatıp fen kısmına da elinizden geldiğince halletmeye çalışın. Her dersi eksiksiz olarak çalışın ve en önemli olanı da şu ki günlük az az da olsa her gün ders çalışın. Sınavı kazanamayanların çoğunun kazanamama sebebi de düzenli ders çalışma alışkanlığı olmadığı için kazanamıyor. Bu dengeyi tutturup günlük 3-4 saat vaktinizi derse ayırırsanız istediğiniz hedefe ulaşabileceğinizi düşünüyorum. Şimdiden YKS 2024 için başarılar diliyorum.

Çok sağ olun hocam. Her gün en az 1-2 saat soru çözerek test çözme alışkanlığını elde edeceğim. Zaten okullar açıldıktan sonra Full odak ders çalışırım başka yapacak bir şey yok. Son senem mecbur çalışmalıyım. Mezuna kalıp 1 sene daha harcayacağıma seneye halletmek en güzeli. Zaten dediğiniz gibi hedefim öyle çok yüksek değil. Düzgün bir çalışma ile çok rahat yaparım diye düşünüyorum. Teşekkürler.

@Tr_temhA, mezuna kalmak kötü bir şey değil de mezuna kalacaksanız da temeliniz olmuş bir şekilde mezuna kalıp seneye daha iyisini yapın. Şimdiden 2024 YKS için başarılar diliyorum.

Tabii ki hocam. Konuyu okuyup fikir alacak arkadaşlar yanlış anlamasın. Mezuna kalmak kötü bir şey değil ama onun içinde disiplin ve onu kaldırabilecek bir psikoloji gerekli diye düşünüyorum. Kendi adıma ilk senemden kazanmayı yeğlerim. Tekrardan teşekkür ederim.

Geri
Yukarı