YKS sayısal için TYT AYT dengesi nasıl olmalı?

sequtate

Femtopat
Merhaba, herkese iyi akşamlar.

Bugün öğlen girdiğim (sanırım 2021 tıpkı basım) denemede 43D geldi, net 36'ya falan düştü fakat bayağı bir soruyu şansa attım gibi bir şey. Hedef 180 bin civarı. Şu an sadece ve TYT'deki girdiğim denemenin yanlış ve boşların çözümlerini izliyorum ve AYT matematik kasıyorum. AYT kimyayı ve matematiği aynı anda götürüp TYT'de çözümleri izleyerek devam etmeyi düşünüyorum. MTOK kontenjanıyla mühendisliğe yerleşeceğim. Tavsiyeleriniz neler?

Son düzenleme:
MTOK Kontenjanı nedir?
Meslek lisesinde okuyan öğrenciler için ayrılmış bir kontenjan. Seçim robotlarında görmüşsündür illaki?
"Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının kısaltılmasıdır. Üniversite kılavuzunda bir bölümün yanında eğer M.T.O.K. yazıyorsa; bu, o bölüme yalnızca ilgili mesleki ve teknik liselerden mezun olan öğrencilerin yerleşebileceği anlamına gelir."

Bence Matematik hariç en fazla çıkan konulara çalışın sonra testini çözün.
TYT konularını bitirdikten sonra tamamen AYT geçersiniz TYT'yi sadece denemeyle devam ettirirsiniz.

En fazla çıkan konuların yanında paragraf ve problemler çözün gündelik olarak. Böylelikle rahat 70 civarlarına çıkarsınız.

Bence Matematik hariç en fazla çıkan konulara çalışın sonra testini çözün.
TYT konularını bitirdikten sonra tamamen AYT geçersiniz TYT'yi sadece denemeyle devam ettirirsiniz.

En fazla çıkan konuların yanında paragraf ve problemler çözün gündelik olarak. Böylelikle rahat 70 civarlarına çıkarsınız.
Bu saatten sonra TYT dönmek mantıklı gibi gelmiyor bana ya. Dönsem bile neye çalışacağımı bulamıyorum yine boşlukta kalıyorum.

Hiç TYT Türkçe çalışmadım fakat en son Türkçe 23 gelmiş. (26D 12y)

Bu netlere cikacak zamaniniz var. Duzenli calismayla ikisi de olur.
Hocam staj var haftada 3 gün bu yüzde program oturtamıyorum. 200k bence zor değil ama neye çalışacağımı bilmiyorum boşlukta kalıyorum.

TYT denemelerde 60'a kadar çıkarım diye düşünüyorum AYT de fen mat karışık 20-25 yaparım diye düşünüyorum, sizce böyle mi ilerlemeliyim?
Yani 5 ayda TYT'yi 40'dan 60'a AYT de de 30 net yapmak ne kadar zor olabilir ki?

Bu saatten sonra TYT dönmek mantıklı gibi gelmiyor bana ya. Dönsem bile neye çalışacağımı bulamıyorum yine boşlukta kalıyorum.

Hiç TYT Türkçe çalışmadım fakat en son Türkçe 23 gelmiş. (26D 12y)
E niye sordunuz ki o zaman?
Ek olarak neye çalışacağınızı da yazdım niye boşlukta kalacaksınız?

Geri
Yukarı