9.1W termal macun ile 6.0W termal macun arasında çok fark var mıdır?

ErciKral

Hectopat
Arkadaşlar ben bir ara laptopun içini açıp termal macun sürüp fan temizliği falan yapmıştım. Velakin sürüp açtıktan sonra bilgisayar 30 -31 derece geziyordu. Aradan 1 hafta bile geçmemiştir, şu an 40 - 45 -50 bazen 55 oluyor bu değerlerde artıp çıkıyor. Aldığım macun ise: 1.8W'lık bir macundu. Geçici süreliğine almıştım zaten. Şimdi size soracağım sorum şu: Elimde 120 liraya yakın bir para var, bu paraya kıyıp 9.1W'lık bir macun mu alayım yoksa 6.0W'lık bir termal macun bana yeter mi? Bilgisayar dizüstü olduğu için sürekli içini söküp takamıyorum, zahmetli oluyor. Bir de laptopun işlemcisi çok küçük laptopa özel macun var mıdır yoksa masaüstü laptop macunu fark etmez mi? Bilgisayar: Casper C600 8 GB RAM i5-7200U 2 çekirdek 4 threads (Türkçesini bilmiyorum) NVIDIA GeForce 920MX laptop soğuk olsa bile deviri çok yüksek. Yardımcı olacaklara teşekkür ederim.
Ha bu arada ben LGS'ye çalışan bir 8.sınıf öğrencisiyim. Bu dönemde 7 8 saat bilgisayar falan oynamıyorum. Normal kullanırken ısı artmaması lazım çünkü uzun süre açık kalıyor canlı derslerdeyken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paraya kıymak istemiyorsanız MX-4 alın. 120 lirayı da verecekseniz bunu alın.

Efendim, attığınız işlemciden bir tutam sıksam zaten işlemci chipsetiyle beraber her yer macun olacak :D. MX-4 55 lira fiyatına baktım da 6.0w termal macun - Google Alışveriş 10 lira fark var bunu alsam bir şey değişir mi?
6.0W yeter gibi 1 2 saat bakılıyorsa. Ama kaliteli istiyorsanız 9W. Bu arada başarılar LGS'de. Matematiğe çok önem verin LGS mağdurlarındanım.😕
Öncellikle teşekkür ederim :) Ama 1 - 2 saat bakmam imkansız. Mecburi olarak tüm gün boyunca açık kalıyor nerdeyse. Chrome da çok gezerim. Video izlemeyi araştırmayı sevdiğim için sürekli açık oluyor.

Termal macun seçerken sadece ısı iletimine bakılmaz, kalitesine de bakılır. O macun çok kaliteli bir şeye benzemiyor MX-4 alın.

O macunun yapısı daha rahat sürmeniz için öyle zaten.
Galiba 2019 edition olan var bir tanede normal olanı var. Hangisini almalıyım 2 lira bir fark var oda siteden dolayı galiba kalite farkı yaparmı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı