Rehber 9.500 TL Altı Telefon Önerileri

"Teknolojik cihaz desteğinden yararlanma şartlarının başvuru sırasında bulunmadığının sonradan anlaşılması veya destekten usulsüz yararlanıldığının tespit edilmesi halinde, yararlanılan destek tutarı, ödemenin yapıldığı tarihten itibaren 21 / 7 / 1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanununun 51 inci maddesinde belirlenen gecikme zammı oranında hesaplanacak faiz ile birlikte öğrenciden genel hükümlere göre geri alınır."

Madde gayet açık, devlet hiç ummadığınız bir anda karşınıza çıkabilir. Ben olsam riske atmazdım.

"Tarafımızca yapılan kontroller neticesinde elektronik faturanıza erişim sağlanamadı. Gelir idaresi başkanlığı ve/veya cihazı temin ettiğiniz firmanız ile iletişime geçerek yaptıracağınız gerekli düzenlemeler neticesinde tekrar başvuru yapabilirsiniz."

Bana neden böyle bir hata verdi? Türk Telekom bayisinden satın almıştım telefonu ve faturada gerekli her bilgi vardı. Benden başka bu sorunla karşılaşan var mı?

Kanka aynı tarihte aynı mesajla reddedildim aradığımda yeniden başvuru yapın dediler. Eksik bilgi girmişsinizdir dediler ama her şey tam. Tekrar başvuru açtım ne saçma iş bu.

"Tarafımızca yapılan kontroller neticesinde elektronik faturanıza erişim sağlanamadı. Gelir idaresi Başkanlığı ve/veya cihazı temin ettiğiniz firmanız ile iletişime geçerek yaptıracağınız gerekli düzenlemeler neticesinde tekrar başvuru yapabilirsiniz."

Bana neden böyle bir hata verdi? Türk Telekom bayisinden satın almıştım telefonu ve faturada gerekli her bilgi vardı. Benden başka bu sorunla karşılaşan var mı?
Cimer'e yazdım, tekrar başvuru yaptım. İnceleyeceklerini söylediler.

09.04'te yaptığım başvuruda "Diğer başvuru şartları kontrol ediliyor." yazıyor hala.

Geri
Yukarı