Rehber 9.500 TL Altı Telefon Önerileri

Realme 10 ile A24 arasında kalmışken şimdi de M34 ve Honor X9a denkleme mi girdi nasıl iş bu? 😅
Şimdi vergi indirimi halen kapalı, bu gece X9a indirime girse ve alsam sonradan indirim açıldığında kabul edilir mi? Risk almak istemiyorum çünkü.

Bu arada çevremde telefon düşünen kişi de yok acaba sadece bu forumdaki 5-6 kişi miyiz diye düşünmedim değil. 😃
X9a hoparlör çok kötü diyorlar

Galaxy A24 mü Redmi Note 12 mi yoksa yenillenmiş Galaxy S10 mu önerirsiniz?

Hepsiburada dört dörtlük indirimlerde A34'te varmış ama 11500 TL, 2000TL düşer mi acaba?

Hiç düşünmüyorum hocam.

Telefoncularda yok ben bulamadım Ankara'da onu da internetten alman lazım ben şeffaf bir kılıf aldım da satıcı ürünü kaldırmış link atamıyorum ince ve ergonomiyi bozmuyor da benzerleri yine satılıyor internette.
Ekran koruyucu zaten üzerinde dahili geliyor ama onu da yeniledim bu sefer tamamen kaplayan bir ekran bandı aldım memnunum tecrübesi olan birinden yardım almanı öneririm takmak istersen.
Dahili gelende ekranı kaplıyor da çerçeve hafif ačıl alıyordu bu tamamen kaplıyor.

Ben de Ankara'dayım hocam ama örneğin 2 sene sonra kılıf almaya kalksak bulamayız diye düşünüyorum. Şu an cihaz yeni ama yine seçenekler az.

Ben kesindim X9a için de şimdi de işlemci için kötü vs diyen kişiler olmuş internette. Kafam karıştı iyice.

Ben de kesindim hocam kesin alırım derken Hepsiburada 1 ve 2 yıldızlı yorumlara baktım ve korktum işin gerçeği, tasarım olark mükemmel ama camı çatlatanlar mı dersiniz, fiyat fiyaskosu mu dersiniz, Genpa, KVK problemleri mi dersiniz bir sürü şey var.

Ben de şuanda a34,x9a ve mi note 10 lite arasında kaldım.
Şuanki telefonum mi note 10 lite ve bolca selfie yapıyorum beni çok tatmin ediyor kamerası, bazen de wr oynuyorum snapdragon 730g işlemcisi var ani patlama sahnelerinde vs anlık takılma olabiliyor , sizce vergisiz olayında ne almalıyım ? çok kararsız kaldım kamera ve biraz da oyun , aynı telefonumdan alırsam bendekini aileme bırakırım bir sorun olmaz ama çoğu kişi 2020 üretimi olduğu için sıcak bakmıyor yazılım,sürüm umrumda değil pek ne önerirsiniz ?

Honor' un ön kamera güzel xiaomi gibi yapay zeka ile suluboyaya çevirmiyor net bir şekilde sunuyor görüntüyü. ön kamera tatmin ediyor da onu da bir alış veriş merkezine gidersem test edecem A34' e karşı geçen unuttum test etmeyi.
Bence de cihazı yenilersen iyi olur oyun ve kamera konusunda Samsung daha iyi önem verdiğin buysa ekstra olarak uzun yazılım desteği var 2 seneden fazla kullanma niyetin varsa artı olur. Honor Panel, Tasarım (estetik ve ergonomi) ve Batarya konusunda öne çıkıyor diğer konularda Samsung A34 daha iyi de benim önem verdiğim şeylerde Honor iyiydi o yüzden aldım.
NFS No limits oynuyorum zaten öyle donanım gücü çok isteyen bir oyun değil birde konaminin e futboll da 60 fps veriyor yeterlide ben oynamıyorum sadece test amaçlı baktım. Pubg gibi ağır oyunlarda diyim Samsung daha iyi Orta halli oyunlarda birbirine fark yaratacak şeyler değiller birde MLBB de grafik ayarlarında çözünürlük Ultra yenileme ise Süper' e izin veriyor akıcı ve güzel bir deneyim sunuyor.
Orta halli oyunlarda dediğim gibi fark yaratmaz iki işlemcide ama sağlam grafik isteyen oyunlarda Samsung 15-20 fps fark edebiliyor bu da ciddi bir rakam haliyle yani bu rakamdan fedakalarlık yaparım dersen geriye kıyaslanacak kamera kalıyor bu önemliyse Samsung daha iyi bir tercih kamera.

Ne önerim kısmı amaç oyun ve kameraysa A34 Panel ve Batarya ise X9a ama Samsung' un genel anlamda daha fazla artısı var. A34 daha baskın bir cihaz en önemli göreceğin uzun yazılım güncellemesi ve Stereo hoparlör olması.
Beklentilerine göre A34 öneririm oyun ve kamera konusunda ciddi avantajı varken uzun yazılım desteği ve stereo hoparlör olarak öne çıkan bir cihaz.
Ses çipi olması senin için önemliyse burada Honor' a bir artı yazabilirsin ben hi-fi müzik dinlediğimden kablolu takılıyorum bu yüzden benim açımdan artı.

Hepsiburada dört dörtlük indirimlerde A34 te varmış ama 11500 TL, 2000TL düşer mi acaba?
Eski cihazım 11S aynı cihaz neredeyse bildiğin soba işlemci ile alakalı.

Son düzenleme:
Ben de şuanda a34,x9a ve mi note 10 lite arasında kaldım.
Şuanki telefonum mi note 10 lite ve bolca selfie yapıyorum beni çok tatmin ediyor kamerası, bazen de wr oynuyorum snapdragon 730g işlemcisi var ani patlama sahnelerinde vs anlık takılma olabiliyor , sizce vergisiz olayında ne almalıyım ? çok kararsız kaldım kamera ve biraz da oyun , aynı telefonumdan alırsam bendekini aileme bırakırım bir sorun olmaz ama çoğu kişi 2020 üretimi olduğu için sıcak bakmıyor yazılım,sürüm umrumda değil pek ne önerirsiniz ?
A34 fiyat limitini aşmıyor muydu?

Honor' un ön kamera güzel xiaomi gibi yapay zeka ile suluboyaya çevirmiyor net bir şekilde sunuyor görüntüyü. ön kamera tatmin ediyor da onu da bir alış veriş merkezine gidersem test edecem A34' e karşı geçen unuttum test etmeyi.
Bence de cihazı yenilen iyi olur oyun ve kamera konusunda Samsung daha iyi önem verdiğin buysa ekstra olarak uzun yazılım desteği var 2 seneden fazla kullanma niyetin varsa artı our Honor Panel, Tasarım (estetik ve ergonomi) ve Batarya konusunda öne çıkıyor diğer konularda Samsung A34 daha iyi de benim önem verdiğim şeylerde Honor iyiydi o yüzden aldım.
NFS No limits oynuyorum zaten öyle donanım gücü çok isteyen bir oyun değil birde konaminin e futboll da 60 fps veriyor yeterlide ben oynamıyorum sadece test amaçlı baktım. Pubg gibi ağır oyunlarda diyim Samsung daha iyi Orta halli oyunlarda birbirine fark yaratacak şeyler değiller birde MLBB de grafik ayarlarında çözünürlük Ultra yenileme ise Süper' e izin veriyor akıcı ve güzel bir deneyim sunuyor.
Orta halli oyunlarda dediğim gibi fark yaratmaz iki işlemcide ama sağlam grafik isteyen oyunlarda Samsung 15-20 fps fark edebiliyor bu da ciddi bir rakam haliyle yani bu rakamdan fedakalarlık yaparım dersen geriye kıyaslanacak kamera kalıyor bu önemliyse Samsung daha iyi bir tercih kamera.

Ne önerim kısmı amaç oyun ve kameraysa A34 Panel ve Batarya ise X9a ama Samsung' un genel anlamda daha fazla artısı var. A34 daha baskın bir cihaz en önemli göreceğin uzun yazılım güncellemesi ve Stereo hoparlör olması.
Beklentilerine göre A34 öneririm oyun ve kamera konusunda ciddi avantajı varken uzun yazılım desteği ve stereo hoparlör olarak öne çıkan bir cihaz.
Ses çipi olması senin için önemliyse burada Honor' a bir artı yazabilirsin ben hi-fi müzik dinlediğim kablolu takılıyorum bu yüzden benim açımdan artı.

Eski cihazım 11S aynı cihaz neredeyse bildiğin soba işlemci ile alakalı.
X9a ile mı note 10 lite'ı kıyasladım bugün.
1. Resim x9a ama bariz olarak mı note 10 lite daha iyi geldi benim gözüme,sizce ?

A34 fiyat limitini aşmıyor muydu?
İndirime girmesini temenni ediyorum . :)

Dosya Ekleri

• IMG-20231107-WA0000.jpg
    IMG-20231107-WA0000.jpg
    66,7 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20231107_105507.jpg
    IMG_20231107_105507.jpg
    71,7 KB · Görüntüleme: 50
X9a ile mı note 10 lite'ı kıyasladım bugün.
1. Resim x9a ama bariz olarak mı note 10 lite daha iyi geldi benim gözüme,sizce ?

Çektiğin bakış açıları falan farklı yani bir değerlendirme yapamam kabaca bakınca fark yok gibi arkada ki detaylara bakınca Honor bir tık daha iyi duruyor gibi birde buraya sen fotoyu atınca zaten kalitesi düşüyor.
Sulu boya olayı 11S de böyleydi kullanılan sensörle alakalı sanırım ben yazılımla alakalı sanıyordum ondan önce de 10 5G vardı o da aynıydı.

Çektiğin bakış açıları falan farklı yani bir değerlendirme yapamam kabaca bakınca fark yok gibi arkada ki detaylara bakınca Honor bir tık daha iyi duruyor mesela kılimanın gözleri 2. Resimde belli değilken Honorda olması gerektiği gibi birde buraya sen fotoyu atınca zaten kalitesi düşünüyor.
Sulu boya olayı 11S de böyleydi kullanılan sensörle alakalı sanırım ben yazılımla alakalı sanıyordum ondan önce de 10 5G vardı o da aynıydı.
Evet redmilerin kameraları çok kötü ama Xiaomilerinki güzel
Renk paleti olarak da x9a soluk geldi
Resmi çekerken terlemiştim yüzüm kızarıktı

Geri
Yukarı