9 adet 360mm sıvı soğutmanın i9 11900K ile sıcaklık karşılaştırması

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
ZoomFlow 360 XT için review ararken karşıma bu video çıktı, sizinle paylaşmak istedim. Birçok konuda belirttiğim detayın bu video sonucunda kesinliğe kavuşması beni mutlu etti. :)

Bildiğiniz gibi ID Cooling'in 360X serisi çok ucuza satılan bir sıvı soğutma. Ucuz olmasından ötürü forumda sıkça öneriliyor insanlar tarafından da tercih edilebiliyor. Yer yer denk geldiğim konularda bu sıvı soğutmayı önermiyordum. 2 sene sıvı soğutma garantisi olması ve malzeme kalitesinin muadillerine göre düşük olması gibi gibi. Bu video sonucunda da soğutma performansının da düşük olduğunu gözlemlemiş oldum.

Kullanılan işlemci
i9 11900K @4.7 GHz 1.25V

Test programı
AIDA 64

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

Tablodaki sıvı soğutmalardan ülkemizde olanlar
Phanteks GLACIER ONE 360 MP
SilverStone PF-360 ARGB (Beyazı yok siyahı var.)
Corsair iCUE H150i PRO RGB XT
Cooler Master ML360L V2 ARGB
ID Cooling ZoomFlow 360X

Ülkemizde satılan modeller içerisinde en iyi performansı Phanteks GLACIER ONE 360MP modeli vermiş. Zaten oldukça kaliteli ve iyi bir üründü, bir kez daha kanıtlamış oldu. PF-360 F/P dengesini korumuş yine aynı şekil. O da çok önerilen bir sıvı soğutma.

Sonuç olarak PF-360'ın ID Cooling 360X'ten çok daha iyi bir ürün olduğunu, aralarındaki 100 TL farka kesinlikle değeceğini görmüş olduk.

1624974118460.png

1624974130558.png

Kaynak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
SilverStone çok iyi bir marka ama ülkemiz içinde satan yok nerdeyse.

Akortek denilen müşteri ilişkisi sıfır kurum satınca millet alamaz oluyor herhal.

Geri
Yukarı