9.nesil Xbox Wireless Controller FIFA'da takılı kalıyor

hasaneneskuz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Xbox Wireless Controller (9. nesil) FIFA da aşağı yönde takılı kalıyor. Birçok araştırma yaptım X360ce emülatörü kullanmak gerektiğini anlatıyorlar ama hiçbir şekilde çözülmedi(Xinput1_3'ü 1_4 yap diyenler ve dosyaları sil diyenler oldu). Gamepadi farklı oyunlarda test ettim hepsinde sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Araştırmam sonucunda kendi vardığım kanı FIFA oyun kumanda yapısı olarak Xbox tarzı gamepadleri desteklemiyor. Bu sorunu bir türlü aşamadım. Bu sorunu aşan biri varsa tavsiyelerini alabilirim. Satın aldığım gamepad in linkini ve X360ce uygulaması linkini aşağıya koyuyorum.

Gamepad: Microsoft Xbox Wireless Controller Beyaz, 9. Nesil: Amazon.com.tr

X360ce: Xbox 360 Controller Emulator

Son düzenleyen: Moderatör:
çok teşekkürler halettim dostum. ama arada kontrolcünün bağlantısı kopuyor neden kaynaklanabilir fikrin var mı?
Birden fazla sebebi olabilir;
İlk olarak bluetooth adaptörün 4.0 veya 5.0 değil altındaysa 2.0 gibi eski bir teknoloji olduğu için kopmalar yaşanabiliyor.
İkinci olarak, adaptörün markası ve kalitesine bağlı olarak, kontrolcü ile adaptör arasında ki mesafe çok olmamalı ve ya sinyali engelleyen bir şey olmamalı, mesela bende Logitech F710 vardı bluetooth adaptörü masanın üzerindeyken kontrolcü masanın altında olunca sürekli bağlantısı kesilirdi.
Üçüncü olarak ise bluetooth adaptörünü taktığın usb girişinde bir sıkıntı vs. olabilir.

Birden fazla sebebi olabilir;
İlk olarak Bluetooth adaptörün 4.0 veya 5.0 değil altındaysa 2.0 gibi eski bir teknoloji olduğu için kopmalar yaşanabiliyor.
İkinci olarak, adaptörün markası ve kalitesine bağlı olarak, kontrolcü ile adaptör arasında ki mesafe çok olmamalı veya sinyali engelleyen bir şey olmamalı, mesela bende Logitech F710 vardı Bluetooth adaptörü masanın üzerindeyken kontrolcü masanın altında olunca sürekli bağlantısı kesilirdi.
Üçüncü olarak ise Bluetooth adaptörünü taktığın USB girişinde bir sıkıntı vs. olabilir.

Sorun şu anlık çözüldü gibi duruyor. Xbox kontrolcüyü kablo ile bağlayıp programını indirdikten sonra güncelleme yaptı ve bir daha kopma yaşamadım. Umarım daha da yaşamam.

Ben Xbox Game Pass PC üzerinden oynuyorum FIFA 21'i aynı sorun bende de oluyor. Böyle menüde alt tuşlar takılı kalıyor gibi oluyor. Xbox Game Pass PC üzerinden nasıl sorunun çözüleceğine dair bir çözüm bulamadım. Kablolu bağlantıda ve diğer oyunlar da sorun olmuyor sadece FIFA 21 çözüm varsa paylaşın lütfen.

Ben Xbox Game Pass PC üzerinden oynuyorum FIFA 21'i aynı sorun bende de oluyor. Böyle menüde alt tuşlar takılı kalıyor gibi oluyor. Xbox Game Pass PC üzerinden nasıl sorunun çözüleceğine dair bir çözüm bulamadım. Kablolu bağlantıda ve diğer oyunlar da sorun olmuyor sadece FIFA 21 çözüm varsa paylaşın lütfen.
Hocam çözebildiniz mi ?

Sorunu ben de hala çözemedim. Steam'deki big pictures mode ile açtım ve her söylenileni yaptım fakat oyun yine originden açılıyor ve big pictures mode'dan çıkmak zorunda kalıyorum. Çözümü bulabilen varsa detaylı bir şekilde anlatabilirse çok sevinirim.

Sorunu ben de hala çözemedim. Steam'deki big pictures mode ile açtım ve her söylenileni yaptım fakat oyun yine originden açılıyor ve big pictures mode'dan çıkmak zorunda kalıyorum. Çözümü bulabilen varsa detaylı bir şekilde anlatabilirse çok sevinirim.
Bir gelişme var mıdır ?

Game Pass üzerinden indirdim ve aynı sorunla karşılaşıyorum. İnternetteki yolları denedim ama bir türlü düzelmiyor. Maça girdiğimde kontrolcülere bakıyorum Xbox controllerdan 2 tane bulunuyor. Sorunsuz oynamak için tek bir yol var o da USB ile bağlayarak oynamak, bunun dışında hep aynı sorunu yaşıyorum.

Dipnot: Aynı sorun NBA 2K21'de de var. FIFA 21'e nazaran kayma sorunu yok ama kablolu bağlamadığım takdirde tuş dizilimini Xbox tuş dizilimi olarak algılamıyor, 1-2-3-4 diye gösteriyor.

Şimdilik çözüm olarak mouse'la alttaki ikinci gözüken kolu ortaya çekiyorum. Kadroyu ayarlarken ve oyundayken sıkıntı çıkmıyor. Menüdeyken falan yine tuş takılı kalıyor ama en önemli iki yerde problem olmadığı için şimdilik oyun oynanabiliyor. Tabi iki kişi yan yana oyundan bahsediyorum. Tek başımayken kariyer veya futta durum nedir açıkçası denemedim bile.

Game Pass üzerinden bu sorunu yaşıyorum 2. ve 3. parti kollarda bu sorun olmuyormuş başım ağrımasın diye bu koldan aldım 2 tane hepsinden çok başım ağrıdı teşekkürler Microsoft :) sorun hala devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı