9. sınıf bilgisi olmadan 10. sınıf konularına nasıl çalışılır?

Werlades

Hectopat
Yer
Ankara/keçiören
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Coronavirüs yüzünden 9. sınıfta hiçbir konu aklımda kalmadı ya hep erteledim ya da hocalar anlatamadı açıkçası hiçbir konu bilgim yok Anadolu lisesinde okuyorum sınav haftası yaklaşıyor. 10. sınıf konularına çalışırken 9. sınıf konuların temelleri olmadığı için pek bir şey anlamadım anladığımı düşünsem de test çözerken işlediğim konuyu anlamıyorum. Tek isteğim 10 sınıf konularını sıfırdan anlatabilecek YouTube kanalı, internet sitesi gibi bir isteğim var herkese kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet de çalışabilirsin, hocalarına bu durumu anlat ki konuların hepsini baştan anlatsınlar. Senin çalışkan biri olduğunu bilmeleri bu dediğim şeyi yapmaları için yeterli. En kötü bu sene idare edebilmen için kapatman gereken ufak tefek eksiklerini söylerler. Dediğim gibi, iş hocanda bitiyor. Çoğu şey onun anlatım tarzıyla alakalı.

konuların hepsini baştan anlatsınlar.
Baştan anlatma gibi bir zorunlulukları yok. Kaldı ki anlatmaya kalksalar müfredatı yetiştiremezler.

Sadece lisede sınıfta kalmak istemiyorum
Lisede zorlasan da sınıfta kalmıyorsun, sorun yok. Onun dışında İnternet'ten konu anlatımlı videolara bakabilirsin. Okul sınavları çok zor olmuyor zaten.

Baştan anlatma gibi bir zorunlulukları yok. Kaldı ki anlatmaya kalksalar müfredatı yetiştiremezler.
Baştan anlatma zorunlulukları yok ancak gelip de benim durumum böyle böyle diyen bi öğrenci için illaki bi taktik vereceklerdir. Dersi anlatmaz, nasıl toparlayacağını anlatır. Ben de sonradan topladım her şeyimi

Dersi anlatmaz, nasıl toparlayacağını anlatır.
O konuda haklısınız, benim düşünceme göre lisedeki sınıfta kalma olayı ağırlaştırmalı. Sonucunda da bu tarz şeyler ortaya çıkıyor, öğrenci dersi iyi öğrenmeden bir üst sınıfa geçiyor. Sonra YKS sınavında da öğrenci için sorun oluyor.

O konuda haklısınız, benim düşünceme göre lisedeki sınıfta kalma olayı ağırlaştırmalı. Sonucunda da bu tarz şeyler ortaya çıkıyor, öğrenci dersi iyi öğrenmeden bir üst sınıfa geçiyor. Sonra YKS sınavında da öğrenci için sorun oluyor.
Ah ah o kadar haklısınız ki, şu malum deneme çözdüğüm zamanlarımı hatırladım. Çok az şey biliyordum çünkü çalışmaya geç başlamıştım, upuzun bir süreci ufacık bi yıla sıkıştırarak üniversiteye yerleştim. Ama 4 yılımdan da verim alsaydım çok güzel olurdu. 1 yıl sınıfta kalsam kendimi daha erken toparlardım. Umarım kalan herkes istediği yerlere gelmeyi başarabilir, beni örnek alıp tek seneye sıkıştırmasınlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı