9. Sınıf Kitap Önerisi

Austin Electric

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Ben liseye yeni geçtim ve edebiyat dersi için bu dönemde aşağıdaki 6 yazardan en az 5 tane kitabını okumamız lazım, fakat ben bu yazarlardan hiç okumadım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Mustafa Kutlu
  • İhsan Oktay Anar
  • Orhan Pamuk
  • Elif Şafak
  • Adam Fawer
  • Zülfü Livaneli

Son düzenleme:
Edebiyat hocasının kitap okuma ödevi vermesi güzel bir şey ama 6 yazarla kısıtlaması mantıksız olmuş. Muhtemelen bütün sınıf aynı kitapları okuyacak ve okumayanlar da okumuş gibi anlatabilecek. En azından kitabın türünü belirtip yazar konusunda serbest bıraksa daha iyi olurdu.

Puslu kıtalar atlası ve olasılıksız güzel kitaplar bunun dışındaki yazarları okumadım.

Elif Şafak'ın neredeyse bütün kitaplarını okudum. Özellikle ''Araf'', ''Ustam ve Ben'', ''Baba ve Piç'' ve ''Havva'nın Üç Kızı'' isimli kitaplarını beğendim. Onlara bakabilirsin. Yazarın tarzı biraz farklıdır uyarayım. Romanları çok hızlı akmaz. Senin seçimine kalmış.

Puslu Kıtalar Atlası - İhsan Oktay Anar
Bu kitabı başka birisi daha önermişti. Okuyacağım. Teşekkürler.
Bizim okuldaki edebiyatçılar da Mustafa Kutlu'nun NUR kitabını okuyun dedi.
Teşekkürler, onu da okuyacağım.
Chris Brown - Sol ayağım. Kesinlikle okuman lazım.
Okumak isterdim fakat şuan için önceliğim yukarıdaki yazarlar ama ileride okuyabilirim yinede teşekkürler.
Edebiyat hocasının kitap okuma ödevi vermesi güzel bir şey ama 6 yazarla kısıtlaması mantıksız olmuş. Muhtemelen bütün sınıf aynı kitapları okuyacak ve okumayanlar da okumuş gibi anlatabilecek. En azından kitabın türünü belirtip yazar konusunda serbest bıraksa daha iyi olurdu.

Puslu kıtalar atlası ve olasılıksız güzel kitaplar bunun dışındaki yazarları okumadım.
Evet bencede biraz saçma kendi okuduğum seriye devam etmek isterdim.

Elif Şafak'ın neredeyse bütün kitaplarını okudum. Özellikle ''Araf'', ''Ustam ve Ben'', ''Baba ve Piç'' ve ''Havva'nın Üç Kızı'' isimli kitaplarını beğendim. Onlara bakabilirsin. Yazarın tarzı biraz farklıdır uyarayım. Romanları çok hızlı akmaz. Senin seçimine kalmış.
Öneriniz için teşekkürler. Biraz içeriklerine bakabilirim, bir veya beğenirsem iki tanesini okuyabilirim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı