9. sınıf konu eksiği olan biri kaç saat çalışmalıdır?

9. sinif o kadar zor değil. Ne kadar eksiğin var bilmiyorum ama tum donemi tekrar etmek için bu tatil rahat rahat yeter. Günlük 3 saat civarı çalışman anlaman için yeterli. Ben fkb de zorlanmıştim. Onun dışında kolay.

3-4 saat civarı çalışılmalı. Konuları kolay lakin bunu 8. sınıftan 9'a yeni geçmiş biri olarak düşünürsek çok da kolay değil, Fizik, Kimya, Biyoloji gibi bir çok ders ilk defa görüldüğü için hem karışıklık hem zorluk ortaya çıkıyor. 9. sınıfın en zor dersi Biyoloji idi. Bunu Kimya ve Türk Dili ve Edebiyatı takip ediyor. Eğer bu 3 konun sağlamsa diğerlerini rahatlıkla toplarsın diye düşünüyorum.

Ben 14:00 gibi başlayıp 22:00 gibi kalkıyorum. İşin kötü kısmı dikkatim çok dağılıyor.

Arkadaşlar o kadar tembelimki çalışmaya bugün başladım. Her gün erteledim.
Kafana takma dostum şu an bile yetiştirebilirsin. Ben 10. sınıfım ne canlı ders dinleyebildim ne bir şey ama kitaplara da elimi sürmedim. İnsanın içinden gelmediğinde olmuyor. Ama dediğim gibi eğer başladıysan sakın bırakma, sınavlardan sonra yine rahat edip keyfine bakacaksın. İyi çalışmalar.

Kafana takma dostum şu an bile yetiştirebilirsin. Ben 10. sınıfım ne canlı ders dinleyebildim ne bir şey ama kitaplara da elimi sürmedim. İnsanın içinden gelmediğinde olmuyor. Ama dediğim gibi eğer başladıysan sakın bırakma, sınavlardan sonra yine rahat edip keyfine bakacaksın. İyi çalışmalar.

Şu anlık matematik, fizik ve kimyada eksiklerim var. Diğerlerini tekrar ediceğim. Matematik denince içime korku basıyor ya. Umarım çalışmaya devam ederim böyle. Edebiyat ve tarihi tekrar ediyorum şu an.

Bende 😐 Hatta daha başlamadım yarın başlarım.

Bende böyle diyordum. Başlıyabildim çok şükür.

Arkadaşlar o kadar tembelimki çalışmaya bugün başladım. Her gün erteledim.
Helal hocam.
Şu anlık matematik, fizik ve kimyada eksiklerim var. Diğerlerini tekrar ediceğim. Matematik denince içime korku basıyor ya. Umarım çalışmaya devam ederim böyle. Edebiyat ve tarihi tekrar ediyorum şu an.

Bende böyle diyordum. Başlıyabildim çok şükür.
Matematik bana kolay geliyor niye ise daha 2 dakika önce matematik çalışıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı