9. sınıf olan birisi hangi mesleği seçmeli?

isahan0165

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlarım.

Ben zafer, Adana'da yaşıyorum. 9.sınıf yenilenebilir enerji bölümünü okuyorum, bölümümdeki meslek: "güneş panel"i benim bu iş üzerinden Almanya'ya gitme hayalim var ama biraz korkuyorum. Bu mesleğe girersem Türkiye'de den yurt dışına çıkamama korkusu var, sizce gidebilir miyim?
Ya da liseden sonra polisliğe de girmek istiyorum, siz abilerimden tavsiye istiyorum. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız?

Eğer okulunda ersamus varsa yabancı dil öğrenip gidebilirsin. 12'de stajını yurt dışında yapıp iş yerin beğenirse liseden sonra orada çalışabilirsin ama en az b seviye Almanca öğrenmen lazım diye biliyorum.

Türkiye'de güneş paneli sektörü çok hızlı büyüyor. Eğer kendinizi geliştirirseniz çok iyi paralara iş bulabilirsiniz. Bence Almanya yerine daha mantıklı bir seçenek.

Merhaba arkadaşlarım.

Ben zafer, Adana'da yaşıyorum. 9.sınıf yenilenebilir enerji bölümünü okuyorum, bölümümdeki meslek: "güneş panel"i benim bu iş üzerinden Almanya'ya gitme hayalim var ama biraz korkuyorum. Bu mesleğe girersem Türkiye'de den yurt dışına çıkamama korkusu var, sizce gidebilir miyim?
Ya da liseden sonra polisliğe de girmek istiyorum, siz abilerimden tavsiye istiyorum. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız?
Muhasebe oku

Senin okuduğun meslekle alakalı bir bilgim yok ama şu devirde yazılımcılar çok kolay yurt dışına çıkıyor ve maaşları da iyi kesinlikle yazılımı bir araştır derim. Ben de yurt dışı imkanı için bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum.

PC mühendisliği artık parası için okunmaz şu anda bile çok mezun vermeye başladı 5 sene sonra normal mühendisliklerden farkı kalmayacak.

Geri
Yukarı