9. Sınıf Sınıfta Kalmaktan Korkmak

Cagdas52

Decapat
Merhaba arkadaşlar, ben mesleki ve teknik anadolu lisesinde okuyan öğrenciyim. Sağlık okulunda
notlarım göz açıcı değil ve sınıfta kalmaktan nasıl korktuğumu anlatamam. Abim var, abim başka okulda endüstride sınıfta kaldı, okuyamadı ve ondan benimde çok korkum var. Çok korkuyorum, çalışıyorum ama fazla değil. N'olur ne yapmalıyım kalmamak için? Sınıfta kalmam inşallah bu notlarla. Ortalamam: 48.
öğretmenler korkutuyor sınıfa diyor kalıcaksınız arkadaşlarım benle dalga geçiyor kalıcaksın diye ve korkum daha fazla büyüdü çevremde motivasyon vericek tek kişi ailem
Not: Mesleki gelişimi 60 yaptım düzelttim. İngilizcem 52'ye düştü ve ortalaması 69 oluyor.

Adsız.png

Son düzenleme:
Ne yapman gerektiği gayet açık ve net önünde olacak sınavlara çalışıp ortalamanı 50 ve üzeri yapacaksın. Sınavlarla olacak gibi değilse hocalarla konuşman iyi olur ortalamayı az farkla kaçıranlara tölerans gösteren hocalar var.

2 sene lise 1 de kaldım, sonunda okuldan atıldım:)

Benim bir gelecek hayalim var. İyi bir meslek sahibi olup, güzel bir maaşa sahip olmak istiyorum. Hayallerim çok ve başaramayacagım gibi geliyor. Ve hepiniz iyi insanlarsınız güzel motivasyon veriyorsunuz, kötü yorum yapanınız yok. Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalaman 50'yi geçtiği sürece sıkıntı yok ayrıca artık lisede kalmak çok zor okul bir şekilde seni geçiriyor dert etmene gerek yok. Ben 11. Sınıfım 10. Sınıfta çoğu dersten kaldım ama bir şekilde geçtim sınıfı. Ayrıca Türk dili ve edebiyatından kalınca sınıfta kalınıyor gibi uydurma laflar vardır öyle bir şey yok. Edebiyattan kalırsan seneye telafisini verirsin yine de sınıfı geçersin. 9. Sınıfta henüz tam olarak ilk okul etkisinden çıkamadığın için hala okul ile ilgili kaygıların oluyor hepsi geçecek sıkıntı yapma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan mühendislik fakültesinde 5 dersin dördünden bütünlemeye kaldım. Yaş ne olursa olsun bir şeyin tekrarı korkutuyor sonumuz hayır olsun. Korkunun ecele bir faydası yok elinden geleni yap sonra keşke demezsin, kalırsan ben elimden geleni yaptım takdiri ilahi deyip geçersin.

Merhaba arkadaşlar, ben mesleki ve teknik anadolu lisesinde okuyan öğrenciyim. Sağlık okulunda
notlarım göz açıcı değil ve sınıfta kalmaktan nasıl korktuğumu anlatamam. Abim var, abim başka okulda endüstride sınıfta kaldı, okuyamadı ve ondan benimde çok korkum var. Çok korkuyorum, çalışıyorum ama fazla değil. N'olur ne yapmalıyım kalmamak için? Sınıfta kalmam inşallah bu notlarla. Ortalamam: 48.
Ailem de çok kızar.
Not: Mesleki gelişimi 60 yaptım düzelttim. İngilizcem 52'ye düştü ve ortalaması 69 oluyor.

Eki Görüntüle 356453
Dostum daha 2. Sınavların girilmemiş, performans notlarında girilmemiş, tavsiyem derste notları tut, dersi kaynatma efendi bir çocuk ol ve verilen performans ödevlerini yap, yapmadığın performans ödevi kalmasın.

Bir iki öğretmenin gözüne girip proje ve performans ödevlerini yaparsan sene sonunda not dilenip kıl payı da olsa geçersin. Tabi üniversite sınavından sonra yerleştirme puanına diploma puanın katıldığında çok hoş bir tablo olmayabilir.

Korkuyorsan bir şeyler de yapmalısın. Günde 1-2 saat çalış fazlasına gerek yok. Dersi derste dinle aklında mutlaka bir şeyler kalır. Telefon, bilgisayar vs. bırak. Biraz gayret göstermelisin yattığın yerden olmuyor bir şeyler maalesef.

Geri
Yukarı