9.sınıf zor mu?

oyunmaker1

Hectopat
Yer
patates tarlası
Öncelikle herkese selam. 👋 ben 9.sınıfa yeni geçtim. 9.sınıftayken hem derslere yoğunlaşmak hem de kendimi yazılımda geliştirmek istiyorum fakat 9.sınıfa zor diyorlar.
Sizce ikisi aynı anda yürütülebilir mi?

İkisi aynı anda yürütülebilir ama derslerini aksatırsan sonrasında bir daha toparlayamazsın. 9. sınıf çok zor değil ama kolay da değil.

Hayır bayağı basit aslında. Matematiği iyi tutun, dersleri kesinlikle iyi dinleyin. YKS'de büyük fayda sağlıyormuş.

Zor değil, alışık değilsin sadece. Biyolojide karşına hiç duymadığın kelimelerle dolu cümleler gelince afallaman normal zaten. Günlük tekrarla vs. hallolur. Kendine ayıracak vakti bulursun. Sosyalleşmeyi de unutma.

9.sınıf zorsa demek ki üst sınıflar zorluk seviyesine giremezler çıkarlar farklı bir seviyeye, 9.sınıfta illahi de sıkı tutayım da dersen akşamları tekrar yap sınavlara çalış ortalamayı yüksek tut başka bir şeyi yok.

Zor falan değil sınavlara çalış sadece bir de günlük 30dk tekrar yapsan sana yeter. Bu günlerini güzel geçir herkese güvenme okulun ilk haftaları biraz sıkıntılı geçebiliyor. 9 ve 10. sınıfını iyi değerlendir 10. sınıfın yaz tatilinde YKS'ye çalışmaya başlarsın. O son 2 sene çok zorlu geçecek.

9. sınıf ortalama zorlukta. Eğer okuduğun lisede bilişim bölümü falan varsa ileride onu seçebilirsin. 10. sınıf en kolayı.

Geri
Yukarı