9.sınıf zor mu?

554465

Centipat
Arkadaşlar 9. sınıfa geçeceğim kafam çok karışık yani ben eczacı olmak istiyorum ve ailem de aynı şekilde eczacı olmamı destekliyor fakat ben Anadolu mesleki ve teknik lisesine gideceğim eczacı olabilir miyim? + 9.sınıf zor mu? Yani ben hiçbir şey bilmiyorum matematikten mesela 4x4 sorsan bilmem bu yıl çok çalışarak matematiğimi geliştirebilir miyim? + 9.sınıfta kalınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 9. sınıfa geçeceğim kafam çok karışık yani ben eczacı olmak istiyorum ve ailem de aynı şekilde eczacı olmamı destekliyor fakat ben Anadolu mesleki ve teknik lisesine gideceğim eczacı olabilir miyim? + 9.sınıf zor mu? Yani ben hiçbir şey bilmiyorum matematikten mesela 4x4 sorsan bilmem bu yıl çok çalışarak matematiğimi geliştirebilir miyim? + 9.sınıfta kalınır mı?
9'u kıçınızla yaparsınız. Tabii böyle dedim diye salmayın ama kolaydır. İyi temel atın. İleride lazım olacak.

Ders çalışırken en iyi yöntem yok, senin zihin yapına uygun yöntem var bunu anlamam 1 sene sürdü. Genel olarak konuşuyorum gerçekten umursama yani takma kafana. Klasik abi tavsiyesi olarak değil, cidden takma genel olarak sınav dışı olarakta. Önce mental sağlığını koru ve bir şeylerin farkına varmak veya düzeltmek için kendini strese sokmana gerek yok.

9.sınıf lise döneminin en zor seneleri olarak net ilk 2ye girer, okula adapte olma, ortama alışma, hocaları tanıma vs. kısacası zorlar yani ama derslere önem verirsen kolay gelir.

Niye "🤣" attınız anlamadım?
"Derslere önem verirsen kolay gelir" yanlış bir kafa yapısı. Nedenine inmeme gerek yok, nasıl anlıyorsan

Geri
Yukarı