9.sınıfa geçince nasıl çalışılması gerekir?

LeadyPawa

Picopat
Katılım
13 Mart 2021
Mesajlar
131
Çözümler
1
Yer
Avrupa'nın kıskandığı yer
Reisin emri, ziya Selçuk'un kavliyle 9.sınıfa geçtik. Merak ettiğim TYT ve AYT'nin ne olduğu, günlük kaç saat ve kaç soru çözülmesi gerektiği ve hangi derslere daha fazla ağrılık verilmesi gerektiği. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
 

Reynxow

Picopat
Katılım
14 Ekim 2020
Mesajlar
845
Makaleler
6
Çözümler
3
Yer
İstanbul/Valhalla
TYT ve AYT düşünmeye şimdiden başlamanıza gerek yok bence. Yine de forumda bu konuda açılan konuları okuyarak sayısal / sözel / eşit ağırlık / dil bölümlerinden hangisini okuyacağınızı ve hangi mesleği seçeceğinizi düşünmeniz iyi olur. Kısaca TYT 9-10. sınıf, AYT 11-12. sınıf. Günlük minimum 2-3 saat çalışmaya alışsanız sizin için iyi olur. Özellikle Matematik, Edebiyat ve Fizik derslerine önem vermenizi tavsiye ederim. Başarılar dilerim.
 

Nieagerams

Hectopat
Katılım
27 Mayıs 2019
Mesajlar
2.884
Çözümler
14
TYT ve AYT sınavları sizin universiteye geçmek için gireceğiniz sınavlardir. TYT sınavı 9 ve 10. sınıf konularını içerip secilen alan fark etmeksizin herkesin gireceği sınavdır. AYT ise seçtiğiniz alana (sayısal, sözel, dil vb.) göre gireceğiniz sınavdır. Genel manada 10 ve 11. sınıf konularını içerir. Siz 12. sınıfa geçerken sistem değişmiş olabilir ki şimdiden bunları düşünmenize gerek yok. 9. sınıfta sizden istenen şey dersi derste dinleyip okul sınavlarından alacağınız notları yüksek tutmanız zira bu notlar üniversite sınavında işinize yarayacak. Kendisi sıkmadan az çalışıp öz çalışın yeterlidir. Falanca saat çalışın, falanca sayıda soru cozun demeyi de mantıksız buluyorum. Bu, o günkü ihtiyaca göre değişir.
 
Yukarı