9. sınıfa geçince ne yapılmalı?

Kafana göre takıl. Akışına bırak. Şunu yap bunu yap diyenleri salla. Belli şeylere bağlı kalma kafana estiği gibi takıl. Ben belli şeylerle sabit kaldım pişmanım. Keşke kafam estiği gibi davransaydım diyorum.

Dersleri ne dersek diyelim 9 ve 10'da çalışılmıyor. Özellikle 10.sınıf harikaydı. Dersleri konuları unutmamak maksadıyla dersleri okulda dinle evdede arada basit tekrar yap geç. İnek gibi ders çalışma. Daha 9'sun.
Hocam adama gelen önerileri salla demek çok dar görüşlülük. Sonuçta burda öneri veren insanlarda yaptığı belli şeylerden pişman olduğu için öneri veriyor. 10'da çalışılmıyor diyerek genelleme yapıp kendimizi avutmaya gerek yok. Ayrıca hedefi olan ve azimle çalışan kişilerin verdiği emeği inek diye niteleyerek her cümlenizde iğneleyici bir tavır takındığınız için tebrik ediyorum.

Son düzenleme:
Hocam adama gelen önerileri salla demek çok dar görüşlülük. Sonuçta burda öneri veren insanlarda yaptığı belli şeylerden pişman olduğu için öneri veriyor. 10'da çalışılmıyor diyerek genelleme yapıp kendimizi avutmaya gerek yok. Ayrıca hedefi olan ve azimle çalışan kişilerin verdiği emeği inek diye niteleyerek her cümlenizde iğneleyici bir tavır takındığınız için tebrik ediyorum.
Dostum 9 ve 10'da çalıştığı şeyler 12'de sadece konu başlıkları olarak aklında kalacak. Sen sanıyor musun çalıştığı her şeyi 12'de şakır şakır yapacak? Kesinlikle hayır. Sadece ileride konuyu hatırlamak adına basit tekrarlar yapması gerekir. İnek gibi çalışması onun adına hiç bir yararı olmaz. Unutacak çünkü kendimden biliyorum. Kimsenin kendini avuttuğu yok. İnsanlara asla bir daha hayatında bu yaşa gelemeyeceği lise çağında inek gibi çalışmasına gerek yok. 11 ve 12.sınıfta mecbur çalışılmak zorunda ama dediğim gibi konuyu hatırlamak adına 9 ve 10'da konu tekrarı yeterli olacaktır. Dar görüşlü falan değilim sadece bir yazıya bakarak insanları yargılaman senin ne kadar dar görüşlü olduğunu belirtir asıl.

Dostum 9 ve 10'da çalıştığı şeyler 12'de sadece konu başlıkları olarak aklında kalacak. Sen sanıyor musun çalıştığı her şeyi 12'de şakır şakır yapacak? Kesinlikle hayır. Sadece ileride konuyu hatırlamak adına basit tekrarlar yapması gerekir. İnek gibi çalışması onun adına hiç bir yararı olmaz. Unutacak çünkü kendimden biliyorum. Kimsenin kendini avuttuğu yok. İnsanlara asla bir daha hayatında bu yaşa gelemeyeceği lise çağında inek gibi çalışmasına gerek yok. 11 ve 12.sınıfta mecbur çalışılmak zorunda ama dediğim gibi konuyu hatırlamak adına 9 ve 10'da konu tekrarı yeterli olacaktır. Dar görüşlü falan değilim sadece bir yazıya bakarak insanları yargılaman senin ne kadar dar görüşlü olduğunu belirtir asıl.
Bildiğin üzere TYT 9 ve 10'u içeriyor. Zaten 10. sınıftan TYT çalışan biri ilerki yıllarda unutacak kadar salmaz istikrarlı şekilde çalışmaya devam eder. Anlamadığım şekilde sanki üstüne basmak istermiş gibi hâlâ inek diyorsun. Ayrıca senin dar görüşlü olduğunu belirtmedim bu davranışın dar görüşlü bir hareket olduğunu söyledim. "9" ve 10 demende garip ben 9'da eksik bırakmaması yeterli dedim ve çok çalışmasına gerek olmadığınıda belirttim. İnsanlar 11'de bir yandan TYT bir yandan 11'i götürürken 10. sınıftan beri çalışan biri yatar mı sanıyorsun? Ailemden olsun, çevremden olsun derece yapan çoğu kişi ile nasıl bir dönemden geçtikleri hakkında konuşup bilgi alışverişi yapmış biri olarak bende bu konuda bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum. Dediklerim asılsız bir tahmine bağlı şeyler değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı