9. sınıfım ve 11 zayıfım var

berraassde

Decapat
Daha fazla  
Ortaokulda notlarım orta düzeydeydi 5. sınıfta bilgisayar aldık uzaktan eğitim için her şey orada başladı bağımlı oldum bilgisayara şimdi ilseye geçtim ve notlarım çok düştü 11 zayıfım var. Lise tercihi zamanında taşınmak zorunda kaldığımız içinde düzgün bir lise tercihi yapamadım. Beni otomatik imamhatipe atmış oraya gitmek zorunda kaldım çünkü taşındığım yerde puanıma göre lise yok, okulda 600 öğrenci var 500'ü Arap tabii böyle bir lisede öğretmenler de iyi olamaz. Yani kısaca sizce ne yapmalıyım? Abilerim ablalarım bir öneriniz varsa yazabilirsiniz.

Durumunuz varsa dershaneye git, ayrıca okulunu da değiştirmeyi dene. İmam hatip harici her lise iyidir.
Durumunuz el vermiyorsa okul çıkışları ve haftasonu kütüphaneye git ders çalışmak için. Boş vakit yaratmamaya çalış. Boş vakitte bilgisayara sarabilirsin, alışkanlık.

Bilgisayarı ne amaçla kullanacağın tamamen senin elinde. Oyun da oynayabilirsin, ders de çalışabilirsin. Kafana vura vura ders çalış diyecek hali yok kimsenin, geleceğin senin elinde. Kararı sen vereceksin.

Zaten kaç tane ders var ki? Durum bu kadar vahimse bahaneyi diğer unsurlarda aramak daha vahim. Önce dönüp ben nerede yanlış yapıyorum diye kendinize bakmalısınız. Sonrası düzenli çalışma vb. gibi yöntemlerle düzelecek şeyler.

Durumunuz varsa dershaneye git, ayrıca okulunu da değiştirmeyi dene. İmam hatip harici her lise iyidir.
Durumunuz el vermiyorsa okul çıkışları ve hafta sonu kütüphaneye git ders çalışmak için. Boş vakit yaratmamaya çalış. Boş vakitte bilgisayara sarabilirsin, alışkanlık.

Bilgisayarı ne amaçla kullanacağın tamamen senin elinde. Oyun da oynayabilirsin, ders de çalışabilirsin. Kafana vura vura ders çalış diyecek hali yok kimsenin, geleceğin senin elinde. Kararı sen vereceksin.

Bunlar artı açığa geçebilirsin

Durumunuz el vermiyorsa okul çıkışları ve hafta sonu kütüphaneye git ders çalışmak için. Boş vakit yaratmamaya çalış. Boş vakitte bilgisayara sarabilirsin, alışkanlık.

11 zayıfım var spor lisesine geçmeyi düşünüyorum senin fikrin nedir, orada okuyan bir arkadaşım var çocuk o kadar rahat ki ne diyeyim ya onun yerinde olmak isterdim. Senin fikrin nedir?

Bunlar artı açığa geçebilirsin.

Açığa geçersemde hayatım bitecek.

11 dersten kalmanın lamı cimi olmaz ne öğretmen ne okul tamamıyle sizin hatanızdır. Artık ilkokula giden bir çocuk değilsiniz başarısızlıklarınızın sorumluluğunu üstünüze almayı öğrenmeniz gerekiyor. Ya düzgün bir şekilde çalışıp kendinizi toplayacaksınız ya da boş beleş adam olmanın ilk adımını atacaksanız.

11 zayıfım var spor lisesine geçmeyi düşünüyorum senin fikrin nedir, orada okuyan bir arkadaşım var çocuk o kadar rahat ki ne diyeyim ya onun yerinde olmak isterdim. Senin fikrin nedir?
Benim fikrimin bir önemi yok canımın içi, hayat senin hayatın. Geleceğini nasıl görüyorsun? Spor lisesine geçip ne yapacaksın ileride? Spor lisesinden çıktığında sana bir katkısı olacak mı?

Bilgisayar mühendisi olmak isteyen birisi örnek veriyorum imam hatipe gitmez, anadolu veya fen lisesine gider. Gidebilmek için de bu hedefe göre ders çalışır. Bu da böyle bir şey. Ne olmak istiyorsun?

Benim fikrimin bir önemi yok canımın içi, hayat senin hayatın. Geleceğini nasıl görüyorsun? Spor lisesine geçip ne yapacaksın ileride? Spor lisesinden çıktığında sana bir katkısı olacak mı?

Bilgisayar mühendisi olmak isteyen birisi örnek veriyorum imam hatipe gitmez, Anadolu veya fen lisesine gider. Gidebilmek için de bu hedefe göre ders çalışır. Bu da böyle bir şey. Ne olmak istiyorsun?

Yazılım veya spor dalları fakat dediğim gibi liseler evime çok uzak ve puanımda yetmiyor yetseydi belki şu an böyle olmazdı.

Bilgisayar mühendisi olmak isteyen birisi örnek veriyorum imam hatipe gitmez, Anadolu veya fen lisesine gider. Gidebilmek için de bu hedefe göre ders çalışır. Bu da böyle bir şey. Ne olmak istiyorsun?

En azından imamhatipin bana kattıklarına kıyasla daha iyi değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı