9. sınıfta 1 dersten kalınca ne olur?

etor7000

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 9. sınıfa yeni geçtim ve biliyorsunuz ki çok kural değişti, yeni kurallar eklendi. Tek takıldığım konu dersten kalma problemi. 1 dersten kaldığımızda o ders lisedeki tüm sınıflar boyunca (10, 11, 12) o dersin sınavı yapılıyormuş ek olarak. Bu konu hakkında bana herkes farklı bir şey söylüyor. Bu doğru mu?

Merhaba. 9. sınıfa yeni geçtim ve biliyorsunuz ki çok kural değişti, yeni kurallar eklendi. Tek takıldığım konu dersten kalma problemi. 1 dersten kaldığımızda o ders lisedeki tüm sınıflar boyunca (10, 11, 12) o dersin sınavı yapılıyormuş ek olarak. Bu konu hakkında bana herkes farklı bir şey söylüyor. Bu doğru mu?

Öyle bir şeyi hiç duymadım, bildiğim kadarıyla dersten kalırsan sene sonu sorumlu geçiyorsunuz.

Dostum sorumluluk sınavından bahsediyorsun galiba sorumluluk sınavı yıldızlı dersten kalınca oluyor ve 10.sınıfta verirsen 11'de o sınava girmiyorsun umarım anlamışsındır.

Bahsettiğiniz şey sorumluluk sınavı. İster 10 olun ister 11 veya 12. 9. sınıfta kaldığın dersin sorumluluk sınavını geçene kadar sınav olacaksın diye biliyorum.

9.sınıfta kaldığın ders olursa 10.sınıfta o dersten sınav oluyorsun 10. sınıftada geçemessen 11 de 11 de geçemessen 12 de 12 de gecemessen mezun olamıyorsun.

S

Sorumlu geçersiniz.

Yıldızlı ders ne oluyor acaba.
Her sene önemli bir ders oluyor ve bu tüm liselerde 1. olarak Edebiyat 2.olarak ise meslek liselerinde meslek dersleri anadolu ve fen liselerinde Matematik veya farklı bir ders oluyor.
O dersten kalırsan her sene 2 kere sorumluluk sınavına giriyorsun.Kaldığın dersin sorumluluk sınavından 50 üstü alırsan geçiyorsun.
Umarım anlamışsındır :)

Yeni konular

Geri
Yukarı