Çözüldü 9. sınıfta bir not 50'nin altındaysa belge alınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EFE CELİL

Hectopat
Daha fazla  
Ben 9. Sınıfım, eğer bir notum 50'nin altında olursa belge alamıyorum değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@403329, zayıf olunması durumunda belge alınamıyor maalesef. Onun dışında sorumluluk sınavı olayı üstte detaylıca belirtilmiş. Ben gene de belirteyim:
  • Her lise türü için Türk Dili ve Edebiyatı.
  • Meslek liseleri için bazı meslek dersleri.
  • İmam hatip liseleri için de bazı imam hatip dersleri.
Baraj ders olabiliyor. Baraj ders olduğu için de geçilmesi kesin derstir. Geçilmemesi durumunda mezuniyetinize kadar sorumluluk sınavına girersiniz.

Sorumluluk sınavı geçilememesi durumunda mezuniyetinizde problem oluşturur. Bir sefer 50 puan almak sınav sorumluluğunuzu düşürmekte.

Onun dışında dönemlik zayıfınızın olması durumunda belge alınamıyor maalesef. Sorumluluk sınavı için de dersinizin yıl sonu ki ortalamasına bakılıyor ve her dersin de sorumluluğu bulunmamakta. Saydığım derslerin sorumluluğu bulunuyor.

Genel not ortalaması 50 puanın altında olursa da sınıfta kalıyorsunuz. Sınıfta kalma geçme ve sorumluluğa kalma olayı için yıl sonu ki ortalamasına bakılır. Tek dönem olan ortalamaya bakılmıyor. Onu da belirtmiş olayım.
@EFE CELİL yardımcı olabildiysem çözüm olarak işaretler misin?
10. sınıfta Almanca'dan 45 almıştım ama o sene taktir aldım bir şekilde. Belge almaya engel değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir dersin ortalaması 50 puanın altında olursa o dersten sorumlu olmazsınız. Edebiyat dersinin puanı 50 altında olursa eğer edebiyat dersinden olduğu gibi diğer derslerden de sorumlu olursunuz. Sorumlu olduğunuz için de belge alamazsınız. Belirleyici olan Edebiyat dersi.

@403329, zayıf olunması durumunda belge alınamıyor maalesef. Onun dışında sorumluluk sınavı olayı üstte detaylıca belirtilmiş. Ben gene de belirteyim:
  • Her lise türü için Türk Dili ve Edebiyatı.
  • Meslek liseleri için bazı meslek dersleri.
  • İmam hatip liseleri için de bazı imam hatip dersleri.
Baraj ders olabiliyor. Baraj ders olduğu için de geçilmesi kesin derstir. Geçilmemesi durumunda mezuniyetinize kadar sorumluluk sınavına girersiniz.

Sorumluluk sınavı geçilememesi durumunda mezuniyetinizde problem oluşturur. Bir sefer 50 puan almak sınav sorumluluğunuzu düşürmekte.

Onun dışında dönemlik zayıfınızın olması durumunda belge alınamıyor maalesef. Sorumluluk sınavı için de dersinizin yıl sonu ki ortalamasına bakılıyor ve her dersin de sorumluluğu bulunmamakta. Saydığım derslerin sorumluluğu bulunuyor.

Genel not ortalaması 50 puanın altında olursa da sınıfta kalıyorsunuz. Sınıfta kalma geçme ve sorumluluğa kalma olayı için yıl sonu ki ortalamasına bakılır. Tek dönem olan ortalamaya bakılmıyor. Onu da belirtmiş olayım.
@EFE CELİL yardımcı olabildiysem çözüm olarak işaretler misin?

Son düzenleme:
Çözüm
@403329, evet. Her ders için geçerli, dönemlik zayıfınız olması durumunda belge alamazsınız. Onur belgesi farklı tabii ki. Onur belgesi alınabiliyor diye biliyorum. İdare vermeye uygun görürse tabii ki. Sınıf öğretmeninizin idareye isim vermesi gerekmekte.

@403329, evet. Her ders için geçerli, dönemlik zayıfınız olması durumunda belge alamazsınız. Onur belgesi farklı tabii ki. Onur belgesi alınabiliyor diye biliyorum. İdare vermeye uygun görürse tabii ki. Sınıf öğretmeninizin idareye isim vermesi gerekmekte.

Hocam notum 1.donem 46 2.donem 48 ortalamalar kaldim mi?
Hocam notum 1.donem 46 2.donem 48 ortalamalar kaldim mi?
Hocam yapmayın baska bi türlüsü yokmu

Yeni konular

Geri
Yukarı